Son Dakika

Hamza DAĞ; 2023 ‘e giden yolda bizi 2023 seçimlerine götürecek teşkilatları seçeceğiz

Hamza DAĞ; 2023 ‘e giden yolda bizi 2023 seçimlerine götürecek teşkilatları seçeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Amasya 7. Olağan İl Kongresine katıldı. Amasya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza DAĞ kongrede yaptığı konuşmada;
“Amasya 7. Olağan İl Kongremiz hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz edi-yorum. Kongreler aslında bir hasbileşme, bir hesaplaşma bir birbirimizle mukabele yapma yeridir. Hem toy günümüz hem düğün günümüz hem de şöyle geçmişe dair bir değerlendirme günümüz. Bir genel Başkan yardımcısı olarak bu salonda olan herkesten ve bugüne kadar bu salonda şu anda olmasa da Ak Parti’nin 7. Olağan Kongresini yapmasına fırsat veren her-kesten Allah razı olsun. Hepsine, her birimize bizlere hakkını helal etmesini istiyorum. Çünkü 2001’de kurulan bu partiye herkes önceki partiler gibi kapanma davası ile karşı karşıya kalacağını söylemişlerdi.
Ama Anadolu’dan öyle bir rüzgar esti ki, Anadolu’dan öyle bir sahiplenme oldu ki, bu partiyi bırakın kapatmayı bunu akıllarından bile geçirmediler. İlk seçimler oldu o zaman ki manşetler “Anadolu ihtilali” şeklinde çıktı.
Birçok şey yaptılar ama Amasya’nın, Tokat’ın, Çorum’un, Ankara’nın Kayseri’nin Ak Partili neferleri, vatan, millet ve ümmet sevdalıları bu partinin sonuna kadar arkasında durdu. Bu Parti kurulduğunda 18 yaşında olanlar bugün kırklı yaşlara geldi. Otuzlu yaşlarda olanlar ellili yaşlara geldi. Ama herkes sokak demedi, kar kış demedi, soğuk demedi, sıcak demedi, kahve-hanelerde, evlerde, sokaklarda bu partiyi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı anlattı. Bazen ka-patma davası ile çıktılar, bazen sarıkız ay ışığı ile çıktılar. mâ bu salonda olanlar ve bu salona gelemeyenler de bir adım geri adım attı mı, atmadı Allah’a hamd olsun. 17-25 aralık yaptılar, bir yolsuzluk kılıfı ortaya koydular. Bu salonda olanlar ve bu salonda olmayıp bu partiye gönül ve-renler acaba dedi mi? Acaba Recep Tayyip Erdoğan şöyle dedi mi?
Acaba bu bakanlar böyle dedi mi demediler. 15 Temmuz’da üstümüzde uçaklar uçarken, yolardan dallar giderken Recep Tayyip Erdoğan haydi meydanlara dediğinde evde çocuğum var dedi mi bu millet, dedi mi bu partililer, demedi Allah’a hamd olsun, onun için meydanlara çıktık, işte onun için 7. Olağan Kongresinde hepinizden Allah razı olsun diyorum. Bu gün biz bölgesel birlik olması noktasında kim ne diyor diye kim Türkiye ne diyor, kim Recep Tayyip Erdoğan ne diyor diyor ise bunda kadın kollarında Ayşe ablamızın da, gençlik kollarında Enes kardeşimizin de, her milletimizin faydası var onun için hepinizden Allah razı olsun. Ama yapacak çok işimiz var, önümüzde uzun yollar var.
Bu dünya ve bu ülkede birçok eksikliği giderdik ama bugüne kadar yapılmamış işleri yaptık ama önümüzde daha çok uzun zaman var, çok yapacağımız iş var. Onun için 7. Olağan kong-reler çok çok önemli ve bu kongrelerde 2023 ‘e giden yolda bizi 2023 seçimlerine götü-recek teşkilatları seçeceğiz. Son dönemde sosyal medyanın da gelişmesi ile acaba sosyal medya üzerinden yapılan propagandanın, teşkilat ile yapılan propagandadan daha mı önemli olduğu, daha mı iyi olduğu şeklinde bir anlayış var.
Değerli kardeşlerim, ARGE birimi başkanı olarak bugün ülkede gündem olan bir konu eğer sadece sosyal medya içinde kalmış ise bunun ülkede duyulma oranı % 15’tir ve % 20’yi geçe-mez yaptığımız birçok araştırmada görüyoruz.
Ama var ya teşkilat her ücra köşeye kadar gitmiş her mahallede örgütlenmiş. Sandık yöne-tim kurulu üyeleri ile her sandıkta örgütlenmiş teşkilat en üstünden en altına kadar bir konuda en ücra köşeye ulaşabilen ve partimizin, davamızın propagandasını en iyi yapan yapısını hala muhafaza ediyor.
Bunun için 2023’e kadar Allah’ın izni ile bu teşkilat organizasyonu sağlayıp mahalle yöne-timleri ve sandık yönetimleri ile bizi 2023’e hazırlayacak ve 2023’te son yerel seçimlerden sonra bir ümide kapılmış acaba Türkiye’nin bu yükselişini, bu ihtişamını bir şekilde dur-durabilir miyiz diyenlere 2023’te en iyi cevabı verecek olan işte teşkilatımız il başkanımız, ilçe başkanlarımız, mahalle başkanlarımız, sandık yönetim kurulu üyelerimiz” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.