Son Dakika

Hasan Çilez, gerçekleştirdiği basın toplantısında kadına karşı şiddet uygulayanları lanetledi

Hasan Çilez, gerçekleştirdiği basın toplantısında kadına karşı şiddet uygulayanları lanetledi

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, gerçekleştirdiği basın toplantısında kadına kar-şı şiddet uygulayanları lanetledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun 8 Mart dünya kadınlar günündeki tweetini çok yanlış bulan Çilez, bu tweete tepkisini dile getirdi. 10.03.2021 Tarihli Basın Top-lantısının birinci bölümünde, Miraç Gecesini tebrik eden Sayın Hasan Çilez, ardından 12 Mart İstiklal Marşı Kabulü ile ilgili duygularını paylaştı.
Hasan Çilez; “Sayın İmamoğlu Kadınlar Gününü polemik günü haline dönüştürmüştür. Kendi reklamını yapmak için, Kadınlar Gününü kullanmış ve bozgunculuk yapmıştır. Nasıl olsa reklamın iyisi kötüsü olmaz demiştir. Maalesef kadınlarımız yine birisinin siyasi kulla-nımına maruz kalmıştır. Yazıklar olsun diye konuştu.
Akşener büyük akıl tutulması yaşamaktadır
Çilez; “Tweete konu olan İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ise tam bir hayal kırıklığı olmuştur. Kadınlarımıza ait böyle bir günün, reklam aracı olarak kullanılmasına alet olmuştur. Kendi partilileri haklı tepkilerini siyaseten de olsa vermişlerdir. Ancak Sayın Ak-şener olaya alet olmayı, siyaseten HDP ile anılmayı doğal karşılamış ve saygı duymuştur.
Sayın Akşener büyük akıl tutulması yaşamaktadır. CHP, HDP üzerinden PKK’yı legal-leştirme adına sinsi bir oyunun içerisindedir. Buna Sayın Akşener’de alet olmaktadır. Top-lumun bilinçaltına HDP’yi hoş göstermeye çalışarak bu amacına sinsice yürümektedir.
Sayın İmamoğlu’nun, kadınlar gününü kullandığı bugüne, maalesef kadınlarımızdan da herhangi bir tepki gelmemiştir. Bu hususu milletimizin dikkatine sunuyorum” dedi.
Büyümede Çin’in Ardından Dünya İkincisi Türkiye’miz olmuştur
Milletvekili Çilez basın toplantısında Türkiye-Gana Parlementolararası Dostluk Grubu Baş-kanı olarak Gana ile yapılan İktisadi, Sosyal ve Kültürel faaliyetlere değindi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2016 yılında Gana ile Dış Ticaret hede-fimizi 1 milyar dolar olarak belirlemiştir diyen Hasan Çilez; “ 2003 yılında 60 milyon dolar olan Dış Ticaretimiz 2018’de 357 milyon dolar’a yükselmiştir. Dostluk Grubu Başkanlığına getiril-diğim bu tarihten sonra İş insanlarımız, Büyükelçimiz ve Ganalı yetkililerle sürekli temas halinde bulunduk. 2020 itibari ile 776 milyon dolar Dış Ticaret hacmine ulaşmış bulunmaktayız. Pandemi sürecindeki tüm olumsuzluklara rağmen 170 milyar dolar İhracat ya-pan ülkemiz, üreterek, ürettiğini satarak süreci en az hasarla atlatan ülkelerden olmuştur. Bü-yüme de Çin’in ardından Dünya ikincisi Türkiye’miz olmuştur. Bu sürece katkı veren iş insan-larımıza ve işçi kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi
( Haber: Ak Parti Amasya Milletvekilliği

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı