Gündem

HASAT SEZONU HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerin kaba yem ihtiyacını karşılamak amacıyla yürütmekte olan “Sözleşmeli Yonca Ekim” projesinde kullanılacak makine ve alet ekipmanlarının bakımı yapılarak sezona hazır duruma getirildi.

Birlik bünyesinde bulunan Ortak Makine Parkındaki Hasat/Harman grubu makinelerinden:

Krone prizmatik balya makinası-1270, Silindir balya makinası-365 HTI, Balya streç makinası, Ot biçim makinası-Çekilir tip, Ot toplama makinası-Çift rötarlı, Ot dağıtma makinası- 4 rötarlı Makinelerinin ,bakımı ve onarımı, çalışmalarımızın aksamaması açısından kendi bünyemizde çalışan ustalarımız ve yetkili servis ustaları tarafından yapılmış ve sezona hazır hale getirildi.

Birlik tarafından konuyla ilgili olarak;”Birliğimiz proje kapsamında alımı yapılan yonca ve diğer kaba yem ürünlerinde fiyat ve ödeme garantisi verilmektedir. Aynı zamanda bu üretim yapan üreticilerimizin de pazarlama sorunu yaşamadan ekonomik gelir elde etmeleri sağlanmaktadır.

Sözleşmeli yonca ekim projemiz kapsamında yıl boyu hasat, biçme, dağıtma, toplama, balyalama ve taşıma işlemleri birliğimiz tarafından yapılmaktadır. Amacımız, üretim yapan üreticilerimizin  büyük ve küçük işletmelerinin, gelecekte üretimin artmasıyla beraber farklı kaba yem ihtiyaçları karşılanırken, gelecekte bölgemizde kaliteli kaba yem sorununun çözülmesine katkı sağlayabilmektir” denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.