Son Dakika

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Hayat Boyu Öğrenme Haftasının ilimizdeki etkinlikleri Amasya Şehzadeler Gezi Yolunda düzenlenen etkinliklerle başladı

Amasya’da İlk kez 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında kutlanmaya başlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 81 şehrimizde hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetlerini, bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla düzenlenmektedir.
Halk Eğitim Merkezleri tarafından okullarda, camilerde, köy muhtarlıklarında açılan mesleki kurslar, el sanatları ve görsel sanatlar kurslarında kursiyerlere üretilen materyaller ve etkinliklerden oluşan sergiler açılacak, yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.
Hayat Boyu Öğrenme Haftasının ilimizdeki etkinlikleri Amasya Şehzadeler Gezi Yolunda düzenlenen etkinliklerle başladı. Sayın Vali Yardımcısı Turgay İLHAN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Belediye Başkan Vekili Özcan GÜR, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, İl Millî Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve personelleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler 9 ille eşgüdümlü olarak başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından Fatih İlkokulu öğrencileri tarafından Halk Oyunları gösterisi gerçekleşti.
Akabinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan stantlardaki sergiler il protokolü ve vatandaşlarımızca ilgi gördü. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek olan Hayat Boyu Öğrenme haftası 7 Hazirana kadar sürecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı