Son Dakika

Hayat boyu öğrenme, planlama

ve işbirliği toplantısı yapıldı

Suluova İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla, hayat boyu öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve verimliliği artırmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu başkanlığında “Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği” toplantısı yapıldı.
Toplantıda 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgi verilirken, ayrıca yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve pandemi tedbirleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Dünyada hızla yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yaygın eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2020 tarihinden 8 Haziran 2020 tarihine kadar ara verildiğini hatırlatan Merkez Müdürü Kutluay Güven, normalleşme takvimi ile birlikte tamamlanamayan kursların kaldıkları yerden devam ettirilerek hiçbir kursiyerimizin mağduriyet yaşamadığını söyledi.
2020-2021 eğitim-öğretim yılında pandemi tedbirlerine hassasiyetle uyarak vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın talepleri doğrultusunda kurs çalışmalarına devam edeceklerini belirten Merkez Müdürü Kutluay Güven, genel, mesleki, sosyal ve kültürel kurs hizmetlerinin yanında ayrıca mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme kursları da açtıklarını dile getirerek; YKS sınavı sonucunda istediği puanı alamayan veya herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen mezun öğrencilerimizi bu kurslara beklediklerini ifade etti.
Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinin salgın sürecinde sağlık çalışanlarının ve vatandaşlarımızın maske ihtiyacını karşılamak amacıyla binlerce maske ürettiğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, ülke olarak yaşadığımız zorlu süreçte Halk Eğitim Merkezlerinin birer fabrika gibi çalıştığının altını çizdi.
Yüz yüze eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de kursiyerlerimizin sağlıkla ve güvenle kurslara başlayabilmesi temennisinde bulunan Müdür Ahmet Davu, Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi idareci, öğretmen ve usta öğreticilerine teşekkürlerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Şube Müdürü Talat Keskin, İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile okul müdürleri katıldılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.