Gündem

Hayırsever İş Adamı Topçu’ya Takdir Belgesi Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, ilimiz Hacılar Meydanı Mahallesi’ndeki Topçular Camii’nin yapımını üstlenen İş Adamı Mehmuh Topçu’ya “Takdir Belgesi” gönderdi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasıyla gönderilen belge, İl Müftü Durmuş Ayvaz tarafından takdim edildi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasını taşıyan Takdir Belgesi’ni Topçu’ya takdim eden Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” mealindeki ayet-i kerimeyi hatır-latarak, “Cenab-ı Hakk hayırsever kardeşimizin yaptığı bu güzel hayrını kabul eylesin, sayılarını çoğaltsın.” diye konuştu.
İnşa ettikleri camiden dolayı mutlu olduklarını dile getiren hayırsever Memduh Topçu ve oğlu Selçuk Topçu ise “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu nazik Takdir Belgesi’nden dolayı Diyanet İşleri Başkanımıza ve İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’a teşekkür ederiz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı