Gündem

HAYVANLAR BİZİM KÜÇÜK DOSTLARIMIZ

Amasya’nın Suluova ilçesinde kamyonette sıkıştığı fark edilen kedi, sesini duyan genç kızın ve itfaiye ekipleri-nin çabaları sonucu kurtarıldı. Üniversite öğrencisi Yağmur Kara, yavru kediyi sahiplendi.
Orta Mahalle Atatürk Bulvarı üzerinde park halin-deki bir kamyonetten kedi sesi geldiğini fark eden Yağmur Kara, durumu itfai-yeye bildirdi. Suluova Belediyesi itfaiye ekipleri, sesin kamyonetin kasa direğinden geldiğini tespit etti. Seferber olan ekipler, ke-diyi sıkıştığı yerden çıkardı.
Kardeşleriyle birlikte yavru kediyi sahiplenen Yalova Üniversitesi Medya ve İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Yağmur Kara, “Küçük kardeşimi okuldan aldığım sırada kedinin yardım çığlıklarını duydum. Daha sonra kamyonete sıkıştığını fark ettim. Durumu itfaiye ekiplerine bildirdik ekiplerde onu sıkıştığı yerden çıkardılar” dedi.
Havaların soğumaya başladığı bu dönemlerde sokak hayvanlarının araçlara sığındığına dikkat çeken 18 yaşındaki Kara, “Hayvanlar bizim küçük dostlarımız. Tavşan, kaplumbağa, kedi, köpek bakmışlığım var. Sokak hayvanlarını sahiplen-mek en mantıklı olanıdır. Onlar için kapının önüne bir kap yemek, bir kap su mutla-ka koyalım.
Onların iyiliği için bunu yapabiliriz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.