Son Dakika

“Hedef en Üst Seviyede Karşılamak ve Halkımıza en İyi Hizmeti Verebilmektir”

“Hedef en Üst Seviyede Karşılamak ve Halkımıza en İyi Hizmeti Verebilmektir”

Suluova köy ve mahalle muhtarları toplantısı Vali Mus-tafa Masatlı’nın baş-kanlığına gerçek-leştirildi.
Toplantıda ayrıca Suluova Kaymakamı Abdullah Şen, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “2018 yılında Ülkemiz bir tercihte bulunarak, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı yönetim siste-minin ana hedefi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak ve halkımıza en iyi hizmeti verebilmektir.
Bu sistemde hantal bürokrasi ortadan kaldırılarak, hiz-metlerin daha süratli, daha etkin, daha verimli ve daha az maliyetle yapılması amaçlanmıştır.
Son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Ülkemiz tarımdan turizme, sanayiden altyapıya, hizmet sektöründen, sosyal güvenliğe ve sağlığa kadar her alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırmaktadır.
Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan salgın-la mücadele ediyoruz. Ülkemiz de doğal olarak bu sal-gından etkilenmiştir.
Dün ki NATO zirvesinde de Türkiye’nin dünyada salgın sürecini en iyi yöneten ve bu süreçte vatandaşlarına en kaliteli hizmetleri veren ülkelerden olduğu ifade edilmiştir.
Bu süreçte modern olarak adlandırılan devletler birbirlerine ait maskelere, tıbbı cihazlara el koyarken, yaş-lılarını ölüme terk etmişken, güçlü Devletimiz üretim ve tedarik zincirini aksatmadan sürdürmüş ve özellikle de yaşlılarımızın bu salgından etkilenmemesi için tüm tedbirleri almıştır.Bu durum Sayın Cumhurbaşkanımız sağ-lıkta ve diğer alanlarda gerçekleştirdiği dönüşümün bir sonucudur.
Muhtarlarımız bizzat halkımızın iradesiyle seçilen ve bulundukları köy ve mahallelerde Devleti temsil eden kamu görevlileridir.
Bu kapsamda sizlerin görüş ve önerilerine değer veriyoruz. Sizlerden bu vesileyle bölgenizdeki aşılama çalış-maları için halkımızı bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Bu hastalığı yenmek için tek yol aşılamadır.
Sanayi alanında Taşova’mıza bir OSB kurduk. OSB’mizin kurulma sürecinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Taşova OSB ile Sanayi kapasitemizi %25 artmıştır.
Ayrıca hayvancılıkta önemli bir merkez olan Suluova İlçe-mizdeki Besi OSB’mizi genişletiyoruz. Suluova Besi OSB birçok yönüyle Ülkemiz hayvancılığına da rol model olmuştur.
Burada nihai hedefimiz Suluova’yı Ülkemizin sayılı kırmızı et üretim merkezlerinden biri yapabilmektir. Hepinize katılımızdan ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarınız-da başarılar diliyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı