Son Dakika

“HEDEFİMİZ EVLATLARIMIZA DAHA YEŞİL AMASYA BIRAKMAK”

Amasya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Okuyorum-yazıyorum, fida-nımı dikiyorum’ sloganıyla düzenlediği, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir ülke hedefiyle yapılan et-kinlikte binlerce fidan top-rakla buluştu.
Amasya Belediye Başka-nı Mehmet Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gelecek nesillere iyi ve yaşa-nılabilir bir ülke bırakmak için, fidan dikimin önemli olduğu söyledi.“Hedefimiz evlatlarımıza daha yeşil bir Amasya bırakmak’ Başkan Sarı, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yüz binlerce fidanın toprakla buluşturulacağını ifade ede-rek; şunları kaydetti:“ Biliyoruz ki bugün ülkeye hediye ettiğimiz fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılara ne-fes olacak. Yeşil alanların kıymetini bilmeli, bu alan-ların korunması ve daha da artırılması için çaba göster-meliyiz.
Dünyaya örnek mahiyetindeki bu çalışmaları ile sorumlulu-ğumuzu bir nebze de olsa yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kâinatın efendisi Peygam-ber Efendimiz hadisi şeriflerinde, ‘Yarın kıya-metin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz’ buyurmuştur. Ağaçlar bir memleketin güzelleşmesi ile beraber o memleketin can damarını oluşturur, hedefimiz evlatlarımızadaha yeşil bir Amasya bırakmak. İklim krizlerinin gündemde olduğu bir dönemde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla birlikte milli bir bilinç ve sorumluluk içerinde bu etkinliğe katılmanın ülkemiz için çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Her yıl 100 binden fazla ağaç dikiyoruz. Bugün burada diktiğimiz ağaçlar, bizden sonraki kuşaklara miras olarak kalacak. Herkesin emeğine sağlık.
Yeşil bir Amasya için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle dikilen ve dikilecek ağaçların şehrimize ve çevremize güzellikler getirmesini diliyorum. Orman teşkilatımız, bütün kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Hep birlikte daha güzel bir dünya oluşturmak adına burada yapacağımız çalışmaları önemsiyorum. Temennimiz daha yeşil ve yaşanabilir bir dünyayı bizden sonraki kuşaklara bırakabilmektir. Bu organizasyonda emeği geçen bütün kişi ve kurumlarına teşekkür ediyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı