Gündem

HER ŞEY AMASYA İÇİN

Şehrin turizmi, tarımı ve geleceğine ilişkin çalışmaları CNN Türk kanalına anlatan Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
‘BELEDİYECİLİK DOKUNMAKTIR, DÜŞÜNMEKTİR, HİSSETMEKTİR’
Belediyecilik dokunmak ve hissetmektir. Aşkla sorunlara odaklanmak ilkesi ile çıktığımız bu yolda “Kariyer ve Ödül Töreni’nde “En Başarılı Belediye Başkanı “ödülünü almanın haklı gururunu yaşıyorum” dedi.
HER ŞEY AMASYA’MIZ İÇİN
Amasya ‘da karınca gibi çok çalıştıklarını belirten Başkan Sarı açıklamasının devamında;“Ödüllerin sırrı çalışmak, başarmak ve inanmaktır. Bu işin karar noktası budur. Sayın Cumhurbaşkanımızdan geçen sene ödüller aldık. Biz aldığımız ödüllerle bu sene öğrencilerimize sportif aktiviteler de kullanılmak üzere Basketbol, voleybol ekipman desteği, öğrencilerimize çanta içe-risin de malzemeside olmak kaydıyla 2000 tane çanta yaptırdık. Okullarımıza arzu eden herkese kimseyi ayır-madan vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Sosyal içerikli bir program olarak değerlendiriyoruz. Yine hanımefendinin elinden ödül aldık ödülümüzle ciddi manada annecim sen istirahat edebilirsin ben Mehmet amcamın misafiriyim yaptığımız projesiyle ödülümüzü aldık. Burada engelli vatandaşları-mıza hizmet etmenin, önümüzde ki süreçte yapacağımız hizmetin onurunu gururunu yaşıyoruz.
Sosyal aktivitelerimiz içerisin de bu aldığımız ödüllerden dolayı üniversite öğrencilerinin su paralarını, doğalgaz paralarını, çorbalarını, çaylarını biz ödüyoruz.Biz göreve geldiğimiz de Amasya’nın içme suyu yok gibiydi,2009 ile 2021 arasında su yoktu. Bizim çalışmalarımız neticesin de 45 km’den Akdağ suyunu getirdik. Boru hattımızın 11km’sini ıslah ettik,3,5 km’ye düşürdük,dağın direk yamacından kendi debisiyle olmak üzere Hidroelektrik santralini kurduk. Türkiye’de içme suyunun üzerine Belediyenin kurduğu tek hidroelektrik santrali bizim santralimiz.
Dağın eteğinden, öz kaynağından, öz membaından Amasyalılar suyu ücret-siz içiyorlar.7 tane Türkiye’nin baba ödülünü biz aldık. Yani bu işin sırrı çalışmaktır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.