Gündem

Her Şey Yemyeşil bir Memleket İçin

Her Şey Yemyeşil bir Memleket İçin

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu tarafından yapılan açıklamada ülkenün yemyeşil olması için çabaladıklarını söyledi. Bu amaçta çalışmalarının sürdüğünü belirten OFLU konuşmasında şunları söyledi;
“Orman sahalarında gerçekleştirdiğimiz her işlem, teknik personel gözetiminde planlı ve programlı olarak yapılmakta olup en yüksek değerde ve verimde orman sahaları oluşturmak için yapılmaktadır.
Ormanlarımızı geliştirmek ve bakımlı hale getirmek için Silvikültür uygulamalarıyla;
Geleceğin değer ağacını bugünden belirleyerek onu kolayca tanınır ve bulunur duruma getiriyor, hasta, yaralı, cılız, yamuk, çatallı, çalılaşmış ağaçlar ile bölgeye uygun olmayan ağaç türlerini bakım yapılan sahadan çıkarıyor, sıkışık, stres altında ve nefes alamaz durumundaki orman oluşumunu feraha kavuşturarak geleceğin sağlıklı ormanlarını oluşturmaya çalışıyoruz.
Sahada Yürütülen silvikültür uygulamalarının denetimleri Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Şenlikoğlu ve Silvikültür Şube Müdürümüz Hayati Ergüden tarafından yapılmaya devam ediyor.
Sağlıklı ve sürdürebilir ormanlar, yeşiller içinde bir memleket oluşturmak için Amasya Samsun Çorum ve Tokat illerinde ormancılık faaliyetleri yürüten ekiplerimizle birlikte aşk ve özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.