Son Dakika

HES PROJESİNİN FİNANSMANI SAĞLANDI

HES PROJESİNİN FİNANSMANI SAĞLANDI

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Denizbank yöneticileri ile HES projesinin maliyeti için gerekli olan 40 milyon liranın kre-di sözleşmesini imzaladı.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın büyük projeleri arasında yer alan Akdağ suyu kay-nağına kurulacak Hidro Elektrik Santrali (HES) projesi için Denizbank ile kredi sözleş-mesi imzalandı.
Toplam maliyeti 40 milyon TL’yi bulan ve Amasya Belediyesi’nin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük yatırımlardan bir tanesi olan HES projesinin finansmanı Denizbank ile imzalanan kredi sözleş-mesi ile çözüme kavuşturuldu.
‘HES PROJEMİZ İLE KULLANILMA-YAN ENERJİYİ ŞEHRİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ’
Çevreye kesinlikle zarar vermeyecek, ağaçların kesilmeyeceği ve doğa dostu bir uygulama olacağını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklama-sında şunları söyledi; “Karbon salı-nımının azaltılmasına katkı sağlayacak olan havalandırma görevi yaparak su kalitesinin artmasını sağlayacak olan HES Projemiz ile kullanılmayan enerjiyi şehrimizin hizmetine sunuyoruz. Belediyemiz bütçesine aylık bir milyon lira civarında gelir bekliyoruz.
Projemizin şehrimize ve insanımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı