Gündem

HİLTON OTELİN İNŞAAT AŞAMASI İÇİN START VERİLDİ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın büyük projeleri arasında yer alan Hilton Garden Inn Otelin inşaat aşaması için düğmeye basıldı.
13 Mayıs’ta ihalesi yapılan Hilton Garden Inn Otel için inşaat aşama-sına geçildi. Belediye Başkan Baş-danışmanı Ahmet Yenihan, Bele-diye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin ve Ali Özel, Belediye Meclis Üyeleri ve halkın katılımlarıyla marka otelin inşaatı için düğmeye basıldı.
Yapılan törende Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Göreve geldiğimiz gün dedik ki “Bu şehre marka bir otelin gelmesi lazım” bu şehrin kalkınması için şehrimizin ileriki dönemlerde, özellikle ekono-mik yönden belediyemizin rahat ede-bilmesi için, paraya ihtiyacı olduğu-nu, bu manada dışardan şehrimize paranın gelmesinin gereğine, bu şeh-rin turizm şehri olmasına inandık.

Mücadelemizi bu manada verdik. Turizm şehri olabilmenin ana merkezinden bir tanesi barınmaktadır. Turistlerin istediği şey önce kalacakları yer, sonra gezecekleri ve eğlenecekleri yerdir” dedi.
“HİLTON BİR AYRICALIKTIR”
Faaliyete geçtikten sonra kültür turizminin Amasya’da artışa geçeceğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasının şunları kaydetti;
“Ülkemize turist üç dört şekilde gelir; inanç turizmi için gelenler Ayasofya’ya, eğlence turizmi için gelen-ler Taksim istikametine, Ruslar Akdeniz’e giderler.
Birde “kültür turizmi” dediklerimiz var. Kapadokya, İstanbul (Sultanahmet), Topkapı… Bunlar kültürel zenginlikleri olan şehirlerdir. Bizim de 8500 yıllık bir tarihi taşıdığı-mız bu şehirde bunu turizme kazandır-mamız lazım. Bu oteli bu şehre kazan-dırdığımız da Amasya Belediyesi’nin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak tır. Belediye ekonomik yönden rahatla-tacak, bunun yanı sıra da şehrimizdeki vatandaşlarımız rahatlatacaktır. Neden Hilton Oteli diye düşünürseniz, Türkiye standartlarında Hilton’un doluluk oranı yüzde 68, yani dışarıdan gelen müşterileri var. Bizim şehrimiz turizme açık, turiste açık. Avrupalıyı burada giydireceğiz, Avrupalıyı burada konaklattıracağız, onun için buna hazırlıklı olmamız lazım. Amasyalı ileriki dönemlerde bize ciddi manada dua edecektir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.