Son Dakika

‘HÜKÜMET KÖPRÜSÜ YENİ YÜZÜ İLE HİZMET VERİYOR’

‘HÜKÜMET KÖPRÜSÜ YENİ YÜZÜ İLE HİZMET VERİYOR’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 30 Ağustos ruhuna uygun bir günde yenilenmiş haliyle açılışını yaptığımız köprümüzün Amasya’mıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Kurtuluş mücadelesinin destanlaştığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünde, büyük taaruzun başarıya ulaştığı gündür. Türk milletinin yeniden doğuşunun başlangıcıdır. Bizle için önemlidir.
Bizi rahmette kavuşturan gazilerimizi,şehitlerimizi unutmadık unutturmayacağız. çalışmaları tamamlanan Hükümet Köprüsü’nün açılışını Pandemi kurallarına uygun bir şekilde Yavuz Selim meydanında gerçekleştirdi. Açılışa Amasyalılar yoğun bir katılım sağladı.
MUSLUĞUNUZDAN AKMAYAN AKDAĞ SUYUNU AKITACAĞIZ’
Amasyalılara hizmetin en iyisini getirebilmek için 2 saatten fazla uyumadığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları söyledi; “16 aydır bu Belediye Başkanı ne yaptı diyenlere seslenmek istiyorum; Musluğunuzdan akmayan Akdağ suyunu akıtmak için canla başla mücadele veriyor.
Bu Belediye Başkanı Şehrin üstünden Teleferiği yürütmek için, şehrin içinden Tramvayı yürütmek için gecesini gündüzüne katıyor.
Bazı arkadaşlar siz geldiğinizde işsizlik problemini çözeceğinizden bahsetmiştiniz ne oldu diyor. Üç büyük firma ile anlaşma sağladık.
Ancak, şehrimizde kendilerine uygun yer bulamadık. Çaresi yok mu? Elbette çaresi var. Şimdi İhtisas Organize Gıda Sanayi için imar planımızda yerimizi ayırdık.
Fabrikalarımızı o bölgemize davet edeceğiz yerimizide temin edeceğiz.
Bununla birlikte Amasya’mızda bulunan 26 adet kuyuyu kapatacağız. Akabinde teleferiğimizi ve tramvayımızı harekete geçirerek, torunlarını üstten, dedelerini alttan yürüteceğiz” dedi.
Bunun yanı sırada uzun ve kısa vadeli programlarımızda olacaktır. Başkan sarı kuluğa giden bir proje 8.10 aydan fazla gelmez biz 15 ayda 10 tane proje çıkarttık. Hayal etmediğiniz bir dünyayla “serçobanla” karşılaşcaksınız.
‘ AMASYALILARDAN DUA BEKLİYORUM’
Amasya’ya kalıcı eserler bırakabilmek için gece gündüz çalıştığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları kaydetti; “Amasya’dan ne bekliyorsunuz derseniz; Amasya’dan bu gök kubbenin altında, bu gecenin güzelliğinde, sizlerin samimiyetinde dua bekliyorum. Onun haricinde hiçbir beklentim yoktur” diye konuştu.
‘ BU ŞEHRİ UÇURACAĞIZ, BU ŞEHRİ DEĞİŞTİRECEĞİZ’
Bu şehri uçuracaklarını ve bu şehri değiştireceklerini söyleyen Başkan Sarı konuşmasının devamında; “Bu şehrin gülmeyen yüzünü güldüreceğiz.
Bu şehri para ile tanıştıracağız. Dünya ölçeğindeki şehirlere entegre edeceğiz. Artık dünya köy oldu. Onun için kesinlikle Amasya’mızla Dünya’yı tanıştıracağız” bu trenin durağı yok bi daha da binme şansı yok diye şeklinde konuştu.
KÖPRÜMÜZÜ, 30 AĞUSTOS RUHUNA UYGUN BİR GÜNDE YAPTIK’
Hükümet köprüsünün eski halini şehirde yaşayan vatandaşların bildiğini vurgulayan Sarı, “Yavuz Selim Meydanı’mızın ve Köprümüzün halini biliyor ve görüyorsunuz.
Gönül kahve ister, gönül kahvehane ister, gönül ne kahve ister, ne kahvehane, gönül dost ister, gönül muhabbet ister, gönül yarenlik ister, gönül sohbet ister işte bizde sizlerle sohbet edebilme adına köprümüzün açılışını da bahane ettik.
Burada buluşalım, sizden bir dua alalım adına köprümüzde bu işin vesilesi oldu. Dünyada ortasından ve özgün ağırlığıyla ırmak akan tek şehir amasyadadır.
Gözlere zevk veren gönüllere ferahlık veren,şehrimize güzellik veren tek yer olan Yeşilırmak ve bu bunun gibi köprülerimizi yapacağız. Sarı Köprüye ne yaptığımızı soracak olrsanız 9 metrelik köprüyü 15 metreye çevirdik sizlerin burdan rahat geçmeniz vatandaşların fotoğraf çekinsin diye köprümüzü bu hale getirdik. Bu köprüde emeği geçen tüm mimarlarımıza teşşekkür ediyoruz.
Köprümüzde 8 içte 8 dışta toplam 16 tane bulumaktadır.30 Ağustosu mazlum bırakmayalım diye bayrakları beklemedik.dedik ki bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır diyerek; 30 Ağustos ruhuna uygun bir günde yenilenmiş haliyle açılışını yaptığımız köprümüzün Amasya’mıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”ifadesini belirtti.
Başkan Sarı konuşmasının ardından yeni yüzü ile hizmet verecek olan Hükümet Köprüsü’nün açılışını butona basarak coşkulu alkışlarla bandomuz eşliğinde açılış yapılarak hayırlı olmasını temeninde bulunup büyük ve kalabalık coşkusuyla açılışı gerçekleştirmiş oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı