Son Dakika

idanlık Müdürlüğümüzde 2020 yılında 7 milyon 264 Bin bin Fidan Üretildi

idanlık Müdürlüğümüzde 2020 yılında 7 milyon 264 Bin bin Fidan Üretildi

Fidanlık Müdürlüğünde 2020 yılında Fidan, tohum ve süs bitkisi üretim ger-çekleşmelerinin değerlendirmesi yapı-larak 2021 iş programı doğrul-tusunda başlatılan çalışmalar ve yıl içeresinde izlenilecek yol haritası belirlendi.
2020 yılında olduğu gibi 2021 yılı iş programları doğrultusunda yürütülecek fidan üretim çalış-malarının %100 gerçekleşmesi için Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu tarafından Samsun Fidanlık Müdürlüğü ziyaret edilerek brifing alındı. Bölge Müdürü Halil Oflu Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Şakir Güneri beraberliğinde Samsun’a gelişlerinde Fidanlık Müdürü Ahmet Ulukan ve teknik ekip tarafından karşılanarak 2020 gerçekleşmelerini ve 2021 yılı iş programının işlendiği toplantı gerçekleştirildi. Fidanlık Müdürü Ahmet Ulukan tarafından yapılan genel bir bilgilendirmenin ardından Fidanlık Müdürlük merkezinde ve bağlı Fidanlık Şeflikleri tarafından şeflik bazında yapılan hazırlıklar ve yıllık programların yürütülmesinde izlenecek yol haritası sunu eşliğinde anlatıldı. Toplantının sonunda bölge Müdürümüz Halil Oflu tarafından 2020 yılı programında belirlenen hedeflere ulaşılması nedeniyle başarıya katkısı olan personele teşekkür belgeleri verildi.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; Fidanlık Müdürlüğü ormancılık faaliyetleri açısından Bölge Müdürlüğümüzün kalbidir. Bölgemizin ağaçlandırılması çalışmaları için tüplü, tüpsüz fidan yetiştirilmesinde, tohum üretiminde , gelir getirici tür fidanların yetiştirilmesinde, aşılamasında, bölge talepleri için süs bitkisi yetiştiriciliğinde çok önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda Fidanlık Müdürlüğünde 2020 yılında 7 milyon 264 bin fidan üretildi. Fidanlık Müdürlüğünde 536 bin 404 süs bitkisi üretildi. 2020 yılı bölgemiz ormancılığı programlarımızın gerçekleşmesi ve başarısı açısından başarılı bir yıl oldu. Bu konuda ekiplerimize güveniyor 2021 yılının hepimiz için sağlıklı huzurlu, mutlu başarılı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.