Son Dakika

İHH olarak çok farklı alanlarda yardım çalışmalarımızı yürütüyoruz

İHH olarak çok farklı alanlarda yardım çalışmalarımızı yürütüyoruz

Amasya İHH Yardım faaliyetleri kapsa-mında Amasya’ da 75 ihtiyaç sahibi aileye gıda kumanya paketi, adak kurban payı ve eşya dağıtımı gerçekleştirdi.
Amasya İHH Yurtiçi Yardım Birim So-rumlusu Mustafa Kazancı yardım çalış-malarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Amasya İHH Derneği olarak koronavirüs salgını sebebiyle sıkıntıya düşmüş kar-deşlerimiz başta olmak üzere ilimizde tes-pit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelerimize gıda kumanyası dağıtımı yapmayı planladık.
Gerek ilimizde gerekse de ülkemiz dı-şındaki ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmayı, yaşanan haksızlıklara ve zulümlere karşı olmayı, mazlumun yanında olmak için İHH olarak çok farklı alanlarda yardım çalışma-larımızı yürütüyoruz.
Amasya İHH Yurtiçi Yardım Birimi ola-rak özellikle koronavirüs sebebiyle işsiz kalmış kardeşlerimiz başta olmak üzere 60 ihtiyaç sahibi ailemize gıda kumanya pa-keti dağıtımı gerçekleştirdik. Aynı zamanda 6 ailemize bir bağışçımızın bağış-lamış olduğu adak kurban payını dağıttık. Ayrıca çamaşır makinesi, kanepe, halı, ba-za, yatak gibi malzemelerden oluşan eşya-ları 9 ailemize ulaştırarak toplamda 65 aile-mize yardım ulaştırmış olduk.
Bu yıl koronavirüs salgını döneminde 250 aileye yardımı yaptık
Bu yıl Amasya İHH Amasya’da koro-navirüs salgını nedeniyle işten çıkartılan ve gündelikçi işlerde çalışanlar başta ol-mak üzere yaklaşık 250 muhtaç aileye nakit yardımı ve kumanya paketi desteğinde bulunduk.
Koronavirüsten etkilenen kardeş-lerimize desteklerinizi bekliyoruz
Bu yıl da koronavirüsten etkilenen ve zor durumda kalan kardeşlerimiz başta ol-mak üzere İlimizdeki ihtiyaç sahiplerine Gı-da Yardım Kumanyası dağıtmaya devam edeceğiz. Özellikle ramazanın yaklaştığı şu günlerde gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına desteklerinizi bekliyoruz.
Yaptığımız çalışmalara destek vermek amacıyla bağış yapmak isteyenler der-neğimizin aşağıda belirtilen adres ve ileti-şim yoluyla bize ulaşarak bağışta bulu-nabilirler.
Dernek Adresimiz: Akbilek Mahallesi, Muh-sin Yazıcıoğlu Caddesi No: 19 İle-tişim: 0 (551) 960 28 70” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.