Gündem

İL GENEL MECLİSİ MAYIS AYI MESAİSİ DEVAM EDİYOR

Amasya İl Genel Meclisi 2022 Mayıs ayının ilk toplantısı Meclis Başkanı Zeki Erarslan Başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, Encümen Müdür V. Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Zeki Erarslan açılış konuşmasında; “Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı idrak ettik. Bayramınızı tebrik ediyorum. Mayıs ayında yapacağımız toplantılarda alacağımız kararların ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gündem maddelerine geçmeden önce MHP Grup Başkanı Mesut Ünal söz aldı. Ünal; “İYİ Parti İzmir Milletvekili MHP’ye verilen oylar AKP’ye gidiyor diyor. Bende diyorum ki İYİ Parti’ye verilen oylar HDP’ye gidiyor. Bir parti başkanı kalkıyor İçişleri Bakanlığını tehdit ediyor. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın” şeklinde konuştu.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri şöyle: Taşova ilçesi Destek köyü imar planı 132 ada içerisinde mevcut spor tesis alanı olan yerin spor tesis alanından kaldırılması, uygun bir alana alınması ve bu sebeple tapu sahiplerinin inşaat yapılabilmesinin sağlanmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere İmar Bayındırlık ile Köy İşleri Komisyonlarına havale edilen İl Genel Meclis Üyeleri Deniz Sümer ile Ahmet Öz’ün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen önerge Valilik Makamının 15.04.2022 tarih ve 250 sayılı yazılarına istinaden 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun .15. Maddesi gereğince yeniden görüşüldü ve işlemden kaldırılması oy birliği ile kabul edildi.

Eski Çeltek İşletmesinde bulunan kapalı ocağın yeniden faaliyete geçirilerek kendi adımıza gerek ihale usulü ile kiraya vermek istihdam sağlanmasıyla ilgili teklif incelenmek üzere Enerji ve Doğal Kaynaklar ile İnceleme Araştırma Komisyonlarına havale edilen İl Genel Meclis Üyeleri Osman Karaca, Hasan Basri İnan ve Recep Şen’in müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen 07.04.2022 tarihli yazılı önerge Valilik Makamının 15.04.2022 tarih ve 250 sayılı yazılarına istinaden 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 15. Maddesi gereğince yeniden görüşüldü ve işlemden kaldırılması oy birliği ile kabul edildi.

İdaremiz mülkiyetinde bulunan Amasya İli Merkez ilçesi Ziyere mahallesinde tapunun 301 ada 5 parselde kayıtlı 76.358,49 m2 yüzölçümlü taşınmazın TOKİ’ye (Toplu Konut İdaresi Başkanlığına) satışının yapılması ile ilgili teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonu ile İmar – Bayındırlık Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyesi Gürkan Erkişi ile Hüseyin Durmuş’un müşterek imzasıyla 08.04.2022 tarihli Meclis Başkanlığına hitaben cevaplandırılması gereken yazılı önerge doğrultusunda; Merzifon ilçesi Ortaova köyünde çıkan termal suyun hangi tarihte hangi şartlarla hangi kuruluş veya kişiye verildiğine dair bilgi hakkında Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar geniş bir şekilde açıklamada bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı