Gündem

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022 yılı son Toplantısına Başkanlık etti.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün sekretaryasında yürütülen toplantıda ayrıca İl Mesleki ve Eğitim Kurulu üyesi kamu kurumları, meslek kuruluşları ve sivil toplum ku-ruluşlarından temsilciler yer aldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “2022 yılı içerisinde istihdam ve mesleki eğitim açısından son derece verimli geçmiştir. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce bu yıl düzenlenen ‘İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kurslarından’ 59 kişi yarar-lanmış ve bunlardan en az %50’sinin çeşitli sektörlerde istihdam edilmesi plan-lanmaktadır.
İşbaşı eğitim programlarına baktığımızda aynı dönemde 1671 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz. Bu program için dönem içinde harcanan tutar 17 milyon 670 bin TL’dir. ‘Toplum Yararına Çalışma Program-larında’ ise toplamda 430 kişi istihdam edilmiştir. Bu çalış-malarla birlikte ayrıca 2022 yılı içerisinde toplam 3618 kişinin istihdamına aracılık edilmiştir. Halkımıza sağlanan tüm bu desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üze-re, hükümetimize şükranlarımı sunuyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz tarafından çeşitli alan-larda yapılan çalışmalara dair bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra ise gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.