Son Dakika

İL MÜDÜRÜ KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN DENETİMLERE KATILDI

İL MÜDÜRÜ KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN DENETİMLERE KATILDI

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN kontrollü normalleşme süre-cinde koronavirüs vaka sayı-sını hızla azaltmak için uygu-lanan “Dinamik Denetim Mo-deli” kapsamında ilimiz mer-kezi Hızırpaşa Mahallesi, Ka-palı Halk Pazarı ve Akbilek Mahallesi bölgelerinde yapıl-an denetimlere bizzat katıldı.
Denetim seferberliği kap-samında kontrollü normal-leşme döneminin sürdürü-lebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için; temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kap-sayacak şekilde belirlenen kurallara uyulmasının önemini, salgına karşı devlet-millet el ele mücadele etmemiz gerektiği vurgulanarak gerekli uyarılarda bulunuldu.
Denetimler sonucu açıklamalarda bulunan İl Müdürü COŞKUN, “Esnaf ve vatandaşlarımıza kontrollü normalleşme tedbirleri hakkında bilgi verdik. İmkânlarımız doğ-rultusunda evleri, iş yerlerini ve halka açık alanları ziyaret ederek vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik tedbirleri konusunda bilgiler verip mevcut risk durumunun düşürülmesi konusunda destek istiyoruz.
Alınan tedbirler doğrultusunda ve halkımızın desteğiyle en kı-sa sürede ilimiz düşük riskli iller kategorisine gireceğine inanıyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı