Son Dakika

İl Müftülüğümüzden Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek

İl Müftülüğümüzden Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Türk Kızılay Amasya Şubesi tarafından 25-31 Ocak tarihleri arasında Yavuz Selim Meydanı’nda düzenlenen Kan Bağışı Kam-panyasına İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, İl Müftü Yardımcımız Yılmaz ÖZBAKIR, şube müdürlerimiz ve müftülük personelimiz kan bağışında bulunarak destek verdiler.
Kan bağışı sonrası bir açıklamada bu-lunan İl Müftüsü Durmuş AYVAZ ;
“Rabbimiz Teala bir ayeti kerimesinde ‘Kim bir insanı haksız yere öldürürse bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Kim de bir insana hayat verirse bütün insanlara hayat vermiş gibidir’ buyurmuştur. Bilindiği üzere kan en-düstriyel olarak üretilemeyen, tıpta has-taların tedavisinde kendisine çok ihtiyaç duyulan bir maddedir.
Bazen bir ünite kan bir Can’ın kur-tarılmasına vesile olur. Sağlıkta kan stok-larına her zaman ihtiyaç olmakla beraber, özellikle içinde bulunduğumuz bu salgın/pandemi döneminde bu ihtiyaç daha da artmıştır. Biz de müftülük personeli olarak bu ihtiyacın karşılanmasında bir nebze olsun katkımız olsun düşüncesiyle bu kampanyaya katıldık.
Vatandaşlarımızı da katılmaya davet ettik, ediyoruz. İnşallah verdiğimiz kanlar nice can-lıların kurtuluşuna ve tedavisine vesile ola-caktır.” dedi.
Kan verin hayat kurtarın diyen Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut ALBAYRAK, yaptığı açıklamada: “Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu her zaman ifade edi-yoruz. Kan bağışçılarımızı kan bağışında bu-lunmaya davet ediyoruz. Kanın her hangi bir fabrikada üretilmediğini sadece insan vü-cudunda üretildiğinin, eczanelerde satıl-madığının bilinmesini istiyoruz.
Bu kapsamda kan bağışı kampanyamıza destek veren İl Müftümüz Durmuş AYVAZ Hocamıza ve müftülük personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı