Gündem

İl Müftülüğünün Düzenlediği Yarışmada İl Birincisi ve İl İkincisiMacit Zeren Fen Lisesi’nden

İl Müftülüğünün Düzenlediği Yarışmada İl Birincisi ve İl İkincisiMacit Zeren Fen Lisesi’nden

Amasya İl Müftülüğünün düzenlediği yaroşmada il birincisi ve ikincisi Amasya Macit Zeren Fen Lisesein’den dereceye girdi.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler belli oldu.
İstiklâl Marşının kabulünün 100. yıl dönümü nedeniyle “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” temalı kompozisyon ve resim yarışması merkez ilçe ve il birinciliği yarışmaları İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirildi.
Yarışmanın temel amacı İstiklal Marşı ile Mehmet Akif ERSOY’un genç nesiller tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak; gençlerle iletişim kurmak ve Başkanlık gençlik çalışmalarına ivme kazandırmaktı. Bundan dolayı yarışmanın her aşamasında İl Müftülüğü gençlik koordinatörleri, manevi danışmanlar ile Başkanlık gençlik çalışmalarında görev alan diğer personel aktif olarak yer aldılar.
Kompozisyon kategorisinde il birinciliğine Macit Zeren Fen Lisesi öğrenci Ayşe Serra ÖZARSLAN, il ikinciliğine yine aynı okuldan Şüheda AKYILDIZ seçildi.
İl Müftümüz Durmuş AYVAZ yarışmaya katılım sağladıkları için öğrencilere teşekkür ederken, bu yeteneklerinin artırarak devam ettirmeleri temennisinde bulundu.
Yarışma sonunda öğrencilere ödülleri İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, Müftü Yardımcısı Emine UYSAL tarafından verildi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.