Gündem

İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ile Sendikanın Samsun 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun’un da katılımıyla düzenlenen ve ile özveriyle hizmet eden İl Özel İdaresi çalışanlarıyla iftar programında bir araya geldi. İftar programına ayrıca İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, il genel meclis üyeleri ve özel idare çalışanlarımızın aileleri katıldı.

Ramazan-ı Şerif’in böylesine güzel atmosferinde özel idare çalışanlarımızla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “İşçi sendikalarımızın üst yöneticileri, İl Genel Meclisimizin Başkan ve Üyeleri, değerli İl Özel İdaresi çalışanlarımız iftar programımıza katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum.

Sizlerin de bildiği gibi Türkiye son 20 yıllık süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin liderliğinde her alanda büyük gelişmelere ve atılımlara imza atmıştır.

Bu dönüşümün önemli bir ayağı da kırsal alanlarda yaşanmış, köylerimize sağlanan imkânlarla, şehirlerde olan neredeyse tüm olanaklar, köylerimizde de yer almaya başlamıştır.

Devletimizin yatırımlarıyla bugün, köylerimizde ihtiyaç duyulan sosyal donatılar, sportif alanlar hizmete açılmakta ve köylerimizin önemli bir kısmına internet hizmeti sağlanmaktadır.

Amasya İl Özel İdaremiz de, ilimiz genelinde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için özveriyle çalışmaktadır.

Özel İdaremiz asli görevleri olan yol, altyapı, içme suyu, kanalizasyon hatları ve sosyal donatıların dışında, Amasya’da çeşitli sektörleri de desteklemektedir.

Özellikle son 2 yıllık süreçte İl Özel İdaremiz tarımsal sulama hizmetlerine büyük önem vermiş, 2021 yılında bir önceki yıla göre sulama yatırımlarını yaklaşık 9 kat arttırmıştır. 2022 yılında da sulamaya açılan alan miktarımızı arttırmak ve birim alandan daha fazla verim elde edebilmek maksadıyla, sulama yatırımlarına büyük önem veriyoruz.

Bunlarla birlikte Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz projeler sonucu, çiftçilerimize çeşitli ürünler bazında desteklemeler ve hibeler sağlıyor, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza da aşı ve ekipman desteği veriyoruz.

Yapılan tüm bu çalışmalara en büyük katkıyı sunanlardan biri de şüphesiz işçi ve emekçi kardeşlerimizdir. İşçilerimizin azimli ve gayretli çalışmalarıyla, alın teriyle, tüm bu projeler ve yatırımlar hayata geçmekte ve halkımız ihtiyaç duyduğu hizmetlere kavuşmaktadır.

Bu noktada sendikalarımız da kamu ve özel sektör kuruluşlarında çalışan emekçilerimizin, haklarının korunması ve geliştirilmesi bakımından önemli görevler üstlenmektedir.

İşveren ile işçiler arasında köprü vazifesi gören sendikalar, sadece ücret artışlarında değil, sosyal haklar konusunda da emekçilerimiz adına büyük kazanımlar elde etmiştir. Bizde Amasya’mızda emekçilerimizin sendikal faaliyetleri için gerekli kolaylıkları sağlıyor ve bu faaliyetleri destekliyoruz.

Bu vesileyle bizlerle işbirliği içerisinde görev yapan sendika yöneticilerimize teşekkür ediyor, tüm emekçi kardeşlerimin yaklaşan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günlerini de şimdiden tebrik ediyorum.

Bu düşüncelerle Amasya’mıza yapılan tüm bu hizmetler için bizlere imkan sağlayan, vizyon çizen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyor; çalışmalarımıza katkı sunan Milletvekillerimize, İl Genel Meclisimize ve özel idare yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Yaklaşan Kadir Gecemizi ve Ramazan Bayramınızı da tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde nice Ramazan-ı Şeriflere kavuşmamızı Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.