Son Dakika

İLAÇ RAPORLARI YENİDEN GEÇERLİ KABUL EDİLECEK

İLAÇ RAPORLARI YENİDEN GEÇERLİ KABUL EDİLECEK

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, Kronik hastalığı olan kişilerin 01.01.2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak tıbbi malzeme ve ilaç raporlarının yeniden geçerli kabul edileceğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “Covid-19 Normalleşme Süreci ve Alınacak Tedbirler” ile ilgili maddeleri yeniden düzenlendi ve bazı hükümlerin uygulanmasına karar verildi.
Bu konuda açıklama yapan Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, “Kronik hastalığı olan kişilerin 01.01.2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak tıbbi malzeme ve ilaç raporları yeniden geçerli kabul edilecektir. İlaç ve tıbbi malzemeler raporlarda belirtilen miktar ve dozda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirtilen kriterlere uygun olarak reçete edilmeksizin eczanelerden temin edilebilecektir.
01.01.2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak “süreli” engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporları yıl sonuna kadar geçerli kabul edilecektir.
Bu sebeplerle ilçemizde bulunan vatandaşlarımızın sağlık raporlarını yeniletme amacıyla hastanemize başvurmalarına ihtiyaç bulunmamaktadır. İlçemiz halkına saygıyla duyurulur.” ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı