Gündem

İLAN T.C. AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/19 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İLAN T.C. AMASYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/19 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya ili, Merkez ilçe, AYDINCA KÖYÜ (ESKİ 706 Parsel) 151 ADA, 7 PARSELDE KAYITLI 574,75 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ TAPU KAYDINDA ARSA VASFINDA İSE DE TAŞINMAZ ÜZERİNDE TEK BLOK OLARAK İNŞAA EDİLMİŞ ZEMİN KATI TİCARİ DÜKKANLAR NORMAL KATLARI MESKEN OLARAK KULLANILAN HER KATI DAİRE OLARAK DÜZENLENMİŞ KATLAR ARASI İÇTEN MERDİVENLİ MERDİVENİ MOZAİK KAPLI VE DEMİR KORKULUKLU, ASANSÖRSÜZ 22-23 YILLIK BİR BETONARME BİNANIN; 2/16 ARSA PAYLI 2. KATINDA KAT MÜLKiYET TAPULU E4 KÖMÜRLÜK EKLENTİLİ 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE BULUNAN YAKLAŞIK BRÜT OLARAK 110,00 M2 EBAT VE ALANINDA ; 1 adet salon, 2 adet yatak odası 1 adet mutfak, 1 adet WC ve 1 adet banyo olarak düzenlenmiştir. Daire tavan ve duvarları sıvalı, tavanı kireç, duvarları ise plastik badanalı, Meskenin giriş holü, mutfak, ve salon tabanı laminant, diğer kısımları ise mozaik kaplı, WC ve banyo tabanları ile WC ve banyo duvarları 1/3 oranında fayans kaplı daire giriş kapısı ve iç kapıları ahşap ve pencereler ise PVC doğramadır. Daire mutfak tezgahı mermerit olup tezgah alt ve üstü dolaplar mevcuttur. Meskende elektrik ve su mevcut olup daire soba ısıtmalıdır. Daire iki cepheli ve iki balkonu olan 8 nolu meskenin bulunduğu mahal, mevkii, katı, alanı, manzarası, cephesi, yaşı, imar ve ulaşım durumu, yıllık kira getirisi, köy merkezine mesafe durumu iç ve dış bünyesinde tavan ve taban ve duvar kaplamasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi noksan olan imalatların tamamlanması çevredeki yapılaşma ve o çevrede taşınmaza olan arz talep durumu ile diğer kıymetine tesir eden faktörler değerlendirilerek düzenlenen BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE TAŞINMAZ 60.000,00
TL MUHAMMEN BEDELLE SATILACAKTIR.
Yüzölçümü : 574,75 M2
Arsa Payı :2/16
İmar Durumu : AMASYA İL ÖZEL İDARESİ İMAR VE KENTSEL İYİLEŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜNÜN 22/05/2019
TARİH VE E.5459 SAYILI YAZILARI İLE ;
*** 151 ADA 7 NOLU PARSEL AMASYA AYDINCA KÖYÜ UYGULAMA İMAR PLANI İÇİNDE
PARSELİN BİR KISMI AYRIK NİZAM KONUT ALANINDA BİR KISMI DA TİCARET ALANINDA
BİTİŞİK NİZAM 3 KAT H MAX:9,5 OLMAK ÜZERE KARAYOLU KENARINDA OLDUĞUNDAN
DOLAYI KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN GELECEK GÖRÜŞ DOĞRULTUSUNDA
YAPI YAPILABİLMEKTEDİR.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1 .
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 10:00 – 10:15 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 – 10:15 arası
Satış Yeri : AMASYA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer İlgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil İle sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden İtibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/06/2019

Ayşe ŞENEL
Satış Memuru
46213
(İmzalı – Kaşe)
(İİK m.126)
(*) İlgilliler tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
(25.06.2019 YENİ EMEL 26)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı