Son Dakika

İlimizde kış mevsiminde alınacak trafik tedbirlerinin değerlendirildiği toplantı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi

İlimizde kış mevsiminde alınacak trafik tedbirlerinin değerlendirildiği toplantı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi

İlimizde kış mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi ile trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacıyla alınacak trafik tedbirlerinin değerlendirildiği toplantı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özel, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ömer Karabulut, kurum müdürleri ile diğer görevliler katıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda kış mevsiminde oluşan olumsuz hava koşulları nedeni ile meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklarda dikkate alınarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla alınacak tedbirler görüşüldü.

Alınması gereken önlemlerin katılımcılara anlatıldığı sunumun ardından değerlendirmede bulunan Vali Varol, kış mevsiminin olumsuz yöndeki etkilerinin azaltılması ve aksamaya meydan vermemek için tam koordinasyon sağlanması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda yağmur, kar yağışı, tipi, buzlanma ve sis hallerinde trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik alınması gereken tedbirler ve karla mücadelede kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması konuları değerlendirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.