Gündem

İş Güvenliği Can Güvenliği Kadar Önemlidir

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde Bölge Müdürümüz Halil Oflu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Öz Orman İş Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin, İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik Eğiticiler İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Emin Pehlivan, İş yeri hekimi Dr.Ayhan Şahin AOİM Personel Şefi Adem Eski, ve katılımcı olarak Orman YangınI ilk müdahale işçileri ve diğer işçiler katılım sağladılar.
Eğitimin başlangıç konuşmasını yapan Bölge Müdürümüz Halil Oflu konuşmasında;
Eğitimlerin amacı iş güvenliği tedbirlerini alarak can güvenliğini sağlamaktır.
İş kazaları, yaralanmalar, ölümler ve meslek hastalıkları; Eğitimsizlikten, gerekli önlem ve tedbirlerin alınmamasından ve kurallara uyulmamasından kaynaklanmaktadır.
İş Güvenliği Can Güvenliği Kadar Önemlidir
Bölge Müdürlüğümüz bölgesinde çalışan tüm personelin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak için gerekli önlem ve tedbirleri aldıklarını, çalışanlarının iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri almasını sağlayarak maddi ve manevi hasarların ortaya çıkmadan önlenmesine önem verdiklerini belirterek çalışanlarımızın mutlak suretle güvenlik tedbirlerine uymasını istiyoruz. dedi.
Eğitimde; İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Emin Pehlivan tarafından; 6331 Sayılı Kanun ile iş sağlığı ve güvenliği konularının önemini belirtmesinin ardından sunu eşliğinde Genel İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçilerin Hak ve Sorumlulukları, İş Kazası ve Meslek Hastalıklarının Nedenleri, Kişisel Koruyucu Donanımlar ve İş Yerinde Kullanılması, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri tekniklerinin uygulanması, Yasal Mevzuat ve İçerikleri konularında detaylı bilgiler aktarıldı.
İş yeri hekimi Barış Yapar Şahin tarafından İş Sağlığı, meslek hastalıkları, teknik ve sağlıkla ilgili konular olmak üzere kapsamlı bir eğitim verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı