Son Dakika

İŞ YERLERİ KAPALI OLAN ESNAFLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

İŞ YERLERİ KAPALI OLAN ESNAFLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Esnaf ve Sa-natkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Sek-törü Meslek Komitemiz, Amasya Valimiz Sn. Mustafa Masatlı’yı ziyaret ettiler.
Ziyarette iş yerleri kapalı olan esnafları-mızın sorunlarını görüştüler.
Başkan Kırlangıç “Hizmet sektöründe fa-aliyet gösteren üyelerimizle birlikte belir-lenen sorunların çözüm yollarına ilişkin fikir-lerimizi ve beklentilerimizi ilettik. Hizmet sek-törü ilimiz ekonomisinin önemli bir kısmını karşılamaktadır.
Ve aylardır kapalı olan işletmelerin bir kıs-mı bir daha faaliyetine dönemeyecek nokta-ya gelmiştir. Bu bir sektörün mağduriyetinin ötesine geçerek ilimiz ekonomisinin de ciddi anlamda sarsılmaya başladığını da gös-teriyor. Alınan kredilerin geri ödenme konu-sunda da ciddi sıkıntılar baş göstermeye başladığı aşikar. Kapalı işletmelerde genel kira giderleri de devam etmekte. Normal-leşme süreci kapsamında kontrollü olarak müşteri kabulüne başlamak istiyoruz.
HES Kodu uygulaması ile her türlü günlük rutin işlerimizi halledebiliyorken bu işlet-melerimiz kapalı.
Sınırlı kapasite ile de olsa kafe restoran başta olmak üzere diğer işletmelerimizin de artık faaliyete geçmesini bekliyoruz. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin menfaati ve taleplerini önceleyerek hizmet eden bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu şehrin her sorunu bizim konumuzdur, üyelerimizin de şu an yaşadığı sıkıntı şehrin ekonomisi adına önemli bir sorundur” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı