GÜNCEL HABER

İş yerleri kapatan 7 kiracısından kira almayarak “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek verdi

İş yerleri kapatan 7 kiracısından kira almayarak "Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek verdi

Suluova’da bir iş adamı, yeni tip koronavirüs(covit-19) salgını kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı kampanyaya, iş yerlerini kapatmak durumunda kalan 7 kiracısından aylık kira almayarak destek verdi.

Erkek ve bayan kuaförü ile çay ocağı, kahvehane ve 3 öğrenci evinden salgın tehdidi geçene kadar kapalı oldukları sürece kira almayacağını belirten iş adamı Fevzi Temiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına kiracılarından ücret talep etmeyerek katkıda bulunmak suretiyle destek verdiğini söyledi.

Fevzi Temiz, şunları kaydetti:
“Sayın Cumhurbaşkanımızın milli birlik ve dayanışma kampanyasına destek olarak koronavirüs salgını dolayısıyla kapanan kiracımız olan iş yerlerinden çay ocağı, kahvehane, erkek kuaförü, bayan kuaförü, üniversite öğrencilerimizin evlerinden kira almamaya karar kıldık. İnşallah örnek oluruz. Esnaf arkadaşlarımızın iş yerleri kapandığından dolayı şu anda kendileri mağdur. Mağdur oldukları içinde geçimleri zaten kendi iş yerlerindendi. Bizde ekstra kirayı düşünmesinler diye kiralarını almamaya karar verdik. Böyle yaparak Türkiye’miz zor süreçten geçtiğinden dolayı bizde elimizi taşın altına koyduk ve kampanyaya destek olmak istedik.” Dedi.

Vatandaş olarak Cumhurbaşkanının çağrısına destek vererek katkı sunmak istediklerini ifade eden Fevzi Temiz, “Biz Türkiye olarak çok zorluklar yaşadık, bu salgını da Allah’ın izni ile en az zararla atlatacağız. Biz Türkiye olarak devletimiz bize çok sahip çıkıyor. Güçlü bir ülkedeyiz. Başka insanlara da yardım ediyoruz, kendimize baktığımız kadarıyla. Bizlerinde ellerinden geldiği kadarıyla her insan taşın altına elini koyup iş verense çalışanlarına sahip çıksın. Mülkiyet sahipleri varsa, mülkiyet sahipleri de kiracılarına sahip çıksın. Onları zorda bırakmasın.” ifadelerini kullandı.

Tüm mülk sahiplerine de kiracılarına yardımcı olmaya davete den Fevzi Temiz; “diğer esnaf arkadaşlarımıza da inşallah örnek oluruz. Onlarda mümkünse %50 kiralarını almasınlar. Kapanan iş yerlerinden hiç almamalarını destekliyorum(umuyorum). Biz bu süreci “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında birbirlerimizle el ele tutuşup kardeşçe destek verirsek Allah’ın izni ile Türkiye bu işi en az zayiatla atlatacaktır. İş yeri sahipleri kiracılarını düşünsün. Onları mağdur etmesinler.” diye konuştu.

Aldığı haber ile büyük bir sevinç yaşayıp mülk sahibi Fevzi Temiz’e teşekkür eden kuaförlük yapan kiracısı Ahmet Mutlu ise, sağlık bakanlığının almış olduğu karara uyarak iş yerini kapatıp evde beklediğini, önemli olanın toplum olarak birlik, beraberlik ve sağlıklı kalmak olduğunu, ancak başka gelir kaynağı olmadığını, aile giderleri ile ev kredisini nasıl ödeyeceğini kara kara düşündüğünü belirterek yetkililerden yardım istedi.

İş adamını anlamlı davranışı dolayısıyla tebrik eden müşterilerden Gökhan Dündar ise, “virüs salgınının yaşandığı bu zor süreçte kiracılarından ücret talep etmemesi çok örnek davranıştır. Milli beraberlik ve dayanışma ile geçmişte olduğu gibi bu zor günleri de böyle duyarlı halkımızın desteği ile atlatacağımıza inanıyorum. Devletimizin kurallarına uymak adına şu an iş yerlerini kapatıp evlerinde beklemekte olan ve başka gelir kaynağı olmayan bu gibi esnaflarımızın da sorunlarına devletimiz çözüm üretmelidir.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yiyecek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı