Son Dakika

Işıklar En Kısa Sürede Yapılmalı

CHP Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; Amasya çevre yolu, yapımı uzun zaman almış ve maliyeti en yüksek yol olarak tarihe geçmiştirToplam uzunluğu 11.3 km olan ve km’si 125 milyona yapılan ve 1 milyar 267 milyona mal olan,11 ulaştırma bakanı ve 7 vali gören çevre yolunun Amasya’nın hizmetine açılmasına rağmen eksikleri hala giderilemedi.
Çevre yolu keskin viraj, kavşaklardaki görüş mesa-fesinin yetersizliği ve tünellerdeki ışıklandırmalarının yetersizliği sürücü ve şoförlerin diğer araçları fark ede-memesi adeta kazalara davetiye çıkartmaktadır. Bundan dolayı bu olumsuzluk yakın zamanda 1 kişinin ölümüne sebep olmuştur.
Işıklandırmaların biran önce yapılması ve dolayısıyla kazaların önüne geçilmesi gerekmektedir. Sürücülerin ve şoförlerin tünellere girişlerde farlarını yakmaları büyük önem arz etmektedir. Diğer yandan Amasya şehir mer-kezinde Karayollarının yol yenileme çalışmaları sürecinde yayaların, sürücü ve şoförlerin daha dikkatli olmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları olası kazaların önüne geçecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.