Gündem

“İSRAİL, ORANTISIZ ŞİDDETİNİN DOZUNU İYİCE ARTTIRIYOR”

Memur-Sen Amasya İl Temsilciliği, İsrail’in her sene Ramazan Ayında Filistinli Müslümanlara ve Mescid-i Aksa’ya saldırmasına tepki gösterdi. Memur-Sen’in Anadolu Gençlik Derneği ile birlikte Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde düzenlediği eylemi masaya yatırdı.

Zorba İsrail, kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden binlerce Müslüman’a eziyet ediyor. Ramazan Ayında eziyetinin dozunu arttıran eli kanlı İsrail askerleri, Mescid-i Aksa’ya girip ayin yaptı.

Genç Memur-Sen ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen eylem İsrail Büyükelçiliği önünde gerekleştirildi. Büyükelçilik önünde bir araya gelen Genç Memur-Sen ve Anadolu Gençlik Derneği üyeleri burada teravih namazını kıldı. Sonrasında Genç Memur-Sen Başkanı Emre Balcı bir açıklama gerçekleştirdi.

Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Recep Eliaçık, “İsrail, ne kadar zalim ve işgalci olduğunu bir kere daha gösterdi.” dedi.

Hukuk tanımayan İsrail güçlerinin yüzlerce Filistinliyi ters kelepçe ile esir ettiğini belirten Recep Eliaçık, “Her ne hikmetse bütün bir yıl boyunca hiçbir şekilde vuku bulmayan hadiselerin Ramazan’ı Şerif’in arifesinde ortaya çıkması manidardır. Topların, tankların, savaş uçaklarının hatta ve hatta kimyasal silahların hayâsızca kullanıldığı bir işgalde, işgalcinin güya mağdur olduğu algısı üretilmek istenmektedir. Bilinmesini isteriz ki Müslümanlar bu senaryoların farkındadır. Şiddet için meşruiyet zemini hazırlayanların mağduriyet iddiası, ancak ve ancak kara bir mizahtan ibarettir. Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliam yapan, postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estirip ibadet eden insanlara gaz bombalarıyla, kauçuk kaplı mermi ve ses bombaları ile saldıran, camide bulunan Kur’an-ı Kerimleri yerlere atıp üzerlerinde tepinen korsan devlet İsrail’in son kışkırtmalarından biri bu olaydır. Yılın 12 ayında sürekli insanlık suçu işleyen zorba İsrail, Ramazan ayında orantısız şiddetinin dozunu iyice arttırıyor.

Filistin halkı başta olmak üzere zulme maruz kalan kim olursa olsun yeryüzünde iyi insanlar halkasını çoğaltıp adil ve yaşanılabilir bir dünya için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Mevcut dünya sisteminde, yeni inisiyatif alanları ve yeni sorumlulukların ortaya çıktığı bir süreçle karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. Yaşanabilir, adil bir Dünya ufkunu muasır bir sisteme taşıma hedefi ile hareket edeceğiz. Müslüman gençler olarak Küresel örgütlerin karşısında örgütsüzlük nedeniyle zayıf düşüp dağılmaya ve mağlup olmaya geçit vermeyeceğiz. Geleceğin teminatı olacak örgütlülüğü tesis ederek, inşa ve ihya yolculuğunda insanlık için iyilik meşalesi olma mücadelesini bütün şer ve karanlık zihinlere karşı sürdüreceğiz. Biz biliyoruz ki Mescid-i Aksa bir gün prangalarından kurtulup özgür olacak. Biz inanıyoruz ki Kudüs bir gün işgalcilerden kurtulacak. Ama bu ne Birleşmiş Milletler ne de diğer uluslararası aktörler eliyle olacak. Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin Selahaddin ruhlu gençleriyle olacak.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.