Son Dakika

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022 yılı 3. Toplantısına Başkanlık etti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlü-ğünün sekretaryasında yür-ütülen toplantıda ayrıca, Amasya Belediyesi, Amas-ya Üniversitesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Güven-lik Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret İl MüdürlüğüTicaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler yer aldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “2022 yılı ilk altı ayı istihdam ve mesleki eğitim açısından son derece verimli geçmiştir. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce ilk altı ay içerisinde düzenlenen ‘İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kurslarından’ 59 kişi yararlanmış ve bunlardan en az %50’sinin çeşitli sektörlerde istihdam edilmesi planlanmaktadır.
İşbaşı eğitim programlarına baktığımızda aynı dönemde 1203 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz. Bu program için dönem içinde harcanan tutar 8 milyon 135 bin TL’dir. ‘Toplum Yararına Çalışma Programlarında’ ise 4 programda toplam 323 kişi istihdam edilmiştir. Halkımıza sağlanan bu desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimize şükranlarımı sunuyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz tarafından çeşitli alanlarda yapılan çalışmalara dair bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra ise gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.