Son Dakika

“İstiklal Marşımız ulusal birlik ve bütünlüğümüzün simgesidir”

“İstiklal Marşımız ulusal birlik ve bütünlüğümüzün simgesidir”

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Karahocagil mesajında şunları kaydetti, “Ömrünü vatana ve millete hizmete adamış, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümsüz eseri İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilmesinin 99.yıl dönümünü kutlamanın onurunu, gururunu yaşıyoruz.
Türk Milletini tek yürek, tek yumruk haline getiren manevi bir güç ile Ulusal birlik ve bütünlüğün simgesi olan İstiklal Marşımız, ne geçmişte ne de gelecekte milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilişinin bir ifadesi olarak, vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu bugün de bizlere göstermektedir.
İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” derken verilen mücadelenin büyüklüğünü, milletimizin zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı ifade etmiştir.
İstiklal Marşı’yla ortaya konan inanç ve kararlılığın, günümüzde de artarak devam etmesini diliyor, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı