GÜNCEL HABER

“İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü” Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Çevrim İçi Slogan Yarışması Sonuçlandı

"İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü" Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Çevrim İçi Slogan Yarışması Sonuçlandı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun,Öğrencilere katılım belgesi tak-dim etti.
İstiklâl Marşı’nın kabulü ve yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğurulmuş, kahramanlık sembolü, Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü etkinlikleri 2021 temasına uygun olarak Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğ-renciler arasında düzenlenen slogan yarışmasında kullanılan kelimeler İstiklâl Marşımızdan seçildi.
Yapılan değerlendirmenin ardından açıklanan sonuçlarda ilimiz Merzifon Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu öğrencisi Berra KULAKSIZ “Sancağım afakta hürriyetle dalgalan. Bu toprak olsun ebediyyen vatan.” sloganıyla il birincisi olmuştur. Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN tarafından öğrencimize, “Katılım Belgesi”, şilt ve İstiklâl ve İstikbal şairimiz Mehmet Akif’in “Safahat” eseri takdim edildi.
Yarışmadaki başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eden İl Müdürü yaptığı açıklamada “Bağımsızlığımızın sembolü, mücadelemizin, millî ve manevi değerlerimizin keli-melere dökülmüş hali olan İstiklâl Marşı’mızın gelecek nesillere aktarılmasına hizmet ede-cek bu yarışmanın tertibinde görev alan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı