Son Dakika

İŞVERENLERİMİZ İÇİN MÜJDELİ HABER, SGK PRİM DESTEĞİ SÜRESİ UZATILDI

İŞVERENLERİMİZ İÇİN MÜJDELİ HABER, SGK PRİM DESTEĞİ SÜRESİ UZATILDI

Amasya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç; “İşverenlerimiz için SGK Prim Desteği süresi uzatıldı”dedi.
6486 sayılı Torba Kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81 inci maddesine eklenen ikinci fıkra ile, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak % 5 puanlık sigorta primi Hazine desteğine ilave olarak prime esas kazanç alt sınırı üzerinden % 6 puana kadar ilave prim indiriminden yararlanma imkanı sunulmuştu 2015’te yayınlanan genelge ile prim borcu olmayan işverenlere.
Söz konusu ilave prim indiriminden 51 İl ve 2 İlçe yararlanmıştır ve Amasya’mızda bu ille-rin içerisindedir.
Ancak; ilave prim indirimi 31.12.2020 tarihinde son buldu. Söz konusu genelge ile işve-renler SGK primlerini % 6 eksik ödeyerek 214,66-TL asgari ücret ile çalışandan tasarruf sağ-lama imkanına sahip olmuşlardı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan covid-19 salgını nedeniyle işverenlerimiz büyük sıkıntı içerisindeler. Ocak ayına ilişkin SGK prim bil-dirgelerinin son verilme günü 26 Şubat Cuma günüydü. Bugün yayınlanan Resmi Gazete ile birlikte bu karar 01.01.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 31.12.2021 tarihine ka-dar uzatılmıştır.
Bu zor zamanlarda işverenlerimiz için önemli bir haber olan sgk prim desteği süresinin uzatılmasında emeği geçen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, süreçte bi-zimle sürekli istişare halinde olan TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Amasya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri adına teşekkür ederim.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı