Gündem

İTFAİYECİLERİMİZE GAYRETLERİNDEN ÖTÜRÜ MİNNET BORÇLUYUZ

CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Arif FERAHOĞLU, 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan İtfaiye Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.
Başkan Ferahoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; ”Ateşin kullanılmaya başlanması şüphesiz ki insanlık tarihi kadar eskidir. Bu bakımdan insanoğlunun ateş ve yangınla ilişkisi çok eskilere dayanır. Buna karşın insanoğlunun yangınla mücadelesi ve itfaiyecilik tarihi gerek ülkemizde gerekse dünyada o kadar eski değildir. İtfaiyecilik; bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri isteyen mesleklerden birisidir. Vatandaşın yangınlara karşı can ve mal güvenliğini koruma görevini üstlenen itfaiyecilerin; her türlü koşulda hiçbir menfaat gözetmeden düşündüğü tek şey kurtarmak ve söndürmektir. Tek ödülü ise başarılı olduğunda duyduğu hazdır. Bu sebepten tüm itfaiye teşkilatları mıza ve itfaiyeci lerimize gayretlerinden ötürü minnet borçluyuz.
Başkan Ferahoğlu sözlerine şöyle devam etti; İtfaiyecilerin başarısı; öncelikle yeşil alanlarda ve binalarda alınan yangın önlemlerine, şehrin alt yapısı ile itfaiyenin eğitim seviyesi ve teknik gücüne bağlıdır. Her meslekte olduğu gibi itfaiyecilikte de alanının bilgisine hâkim olmak çok önemlidir. Sadece itfaiyecilerin değil yediden yetmişe hepimizin yangın konusunda temel bazı bilgilere sahip olması gerekir. Bilinçli gelecek nesiller, bazı durumlarda teknolojinin bile aciz kaldığı bu afete karşı başarılı olmamızı sağlayacaktır. Yangın dakikalar içinde yayılıp yaşamımızı sonlandırma bilmekte, bir binayı, sanayi tesisini veya ormanlık alanlarımızı küle çevirebilmek, bizleri maddî ve manevî zarara uğratmak tandır. Bu sebeple yangın konusunda bilinçlenme tedbirimizi alabilmemiz ve bir yangın başlangıcı ile karşılaştığımızda doğru hareket tarzlarını öğrenebilmemiz, yaşanabilecek zararların en aza indirilmesinde son derece önemlidir.
Bu vesileyle, görevini yaparken hayatlarını dahi feda etmekten çekinmeyen itfaiyeci lerimizin bu anlamlı haftasını kutluyor, yangınsız ve kazasız günler dileğiyle, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum ’dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.