Gündem

İTFAİYEDEN VALİDE SULTAN ANAOKUL MİNİKLERİNE SEMİNER

Suluova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Özel Valide Sultan Anaokulu miniklerini ziyaret ederek meslekleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
27 Eylül-3 Ekim İtfaiye Haftası kapsamında Özel Valide Sultan Anaokulunda 3-6 yaş arası eğitim-öğretim gören öğrencilerden davet almaları üzerine ziyaretlerine giden İtfaiye ekiplerimiz, minikler tarafından “İtfaiye Haftanız kutlu olsun, iyi ki varsınız” dilekleriyle karşılandı.
Belediyelerin bünyesinde kurularak hizmet veren İtfaiye Biriminin başta yangın olmak üzere gelişen çeşitli olaylar ve afetlerde insanların can ve mal güvenliğini korumak adına 7 gün ve 24 saat görev yaptığını anlatan İtfaiye Personelleri Cihat Uysal ile Ramazan Şahin, itfaiyenin tarihçesi, itfaiye nedir, itfaiye kıyafetleri ve faaliyet alanlarının yanı sıra yangın ve deprem gibi doğal olaylarda nasıl hareket edilmesi konuları ile ilk yardım hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Görevlerini severek yaptıklarını ve insanlara faydalı olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden İtfaiye Personelleri, ayrıca acil durumlarda aranan “110 İtfaiye” telefon numarasının değiştiğini ve tüm acil numaraların “112 Acil” numarası altında toplandığını, önceki yıl başlayan uygulama kapsamında yaşanabilecek her türlü acil durumlarda sadece “112 Acil” numarasının aranması gerektiğini, itfaiyenin de artık bu numaraya bağlı hareket ettiğini tembihledi.
İtfaiye Haftası konulu çeşitli görsellerle süslenen okul bahçesinde gerçekleşen ve bir araya geldikleri miniklerin yoğun ilgi ve merakına maruz kalan İtfaiye ekiplerimiz daha sonra miniklerinden gelen soruları cevaplandırarak sohbetlerde bulundular. İtfaiyeci ağabeylerinin yardımıyla itfaiye hortumu ile bahçedeki ağaçları sulayarak, yangın anında nasıl müdahale edildiğine dair küçük bir eğitim gördüler.
Okul Yetkilisi Mustafa Kızılay ise davetlerini kırmayarak yaptıkları ziyaret ve bilgilendirmelerden dolayı İtfaiye ekiplerine teşekkür ederek görevlerinde başarı diledi.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.