Gündem

İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü Ağırladı

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim elemanları Doç. Dr. Ebru Erbaş Gürler, Doç. Dr. Elif Kısar Koramaz, Doç. Dr. Melih Bozkurt ve lisans öğrencilerin-den oluşan bir ekip, güz yarıyılında yürütülen proje desleri teknik gezisi kapsamında kent keşfi için Amasya’da bulundular.
Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Bige Şimşek İlhan ve Dr. Arş. Gör. Deniz Özge Aytaç tarafından düzenlenen panelde Amasya İl Özel İdaresi ve Amasya Belediyesi’nin katkılarıyla Amasya üzerine bilgiler edinen ekip, Amasya kent gezilerinin yanısıra AKDOS Derneği ile Öbek Dağı ve Ferhat Dağı yürüyüş rotalarıyla Amasya’yı değişik yükseklik ve açılardan da deneyimleme fırsatı buldular.
Dr. Öğr. Üyesi Bige Şimşek İlhan, İTÜ Peyzaj Mimarlığı ekibini ağırlama konusunda verdiği desteklerden dolayı baş-ta Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcısı ve Mimarlık Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Önder Duman olmak üzere İl Özel İdaresi’nden Şehir Plancısı Fatma Ağaoğlu’na, Amasya Belediyesi’nden Oğuzhan Zobu’ya, AKDOS Derneğinden Zeki Sağır ve Deniz Yılmaz’a teşekkürlerini sunarak, ekibin Amasya üzerine geliştirecekleri vizyonları ve üretecekleri tasa-rım senaryolarını merakla beklediklerini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.