Son Dakika

“İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA” PROJESİ KAPSAMINDA, AMASYA’DA DÜZENLENEN EĞİTİMCİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI

"İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA" PROJESİ KAPSAMINDA, AMASYA'DA DÜZENLENEN EĞİTİMCİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Trafikte sorumluluk Hareketi kapsamında 2014 yılında hayata geçirilen İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, Amasya’da düzenlenen eğitimcilere yönelik eğitim semineri 28.01.2021 tarihinde gerçekleştirildi.
Taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı uygulamaları, formatörlerin eğitimcilere verdiği eğitim seminerleriyle devam etti. İyi Dersler Şoför Amca projesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri iş birliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kap-samında 2014’te hayata geçirildi.
Proje ile bugüne kadar 60 ilde 120 formatör ve L500 eğitimci aracılığıyla 55 bin servis şoförüne ve 38 binden fazla ilkokul öğrenicisine eğitimler verildi.
2020-2021 uygulamaları 28-29 Aralık 2020 tarihlerinde online gerçekleştirilen formatör eğitim semineriyle başladı. Amasya, Bartın, Bilecik, Çorum, Erzincan, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Niğde, Rize ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Millî Eğitim Müdür-lüklerinden birer temsilciye toplam 2 gün süren bir eğitim verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı