Son Dakika

İYİ Parti’de istifa

İYİ Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Coşkun Cırıkcı görevinden istifa etti.
Genel ve yerel seçimlerde siyaset yapmak amacıyla partideki görevinden ayrıldığını ifade eden İYİ Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Coşkun Cırıkcı istifasına ilişkin şu ifadelere yer verdi; “Sevgili Amasyalı hemşerilerim İYİ Parti Amasya Merkez İlçe teşkilatını 2018 yılında kurucu üyesi olarak Sn. Onur BOLAT eşliğinde kurduk. Akabinde Basın ve Propagandadan sorumlu başkan yardımcılığı görevine gelerek sekiz ay boyunca laiki ile yerine getirdim. Bu süre zarfında İki il başkanı ile çalışma fırsatı buldum, aynı zamanda bir de Genel seçim gördüm. Nitekim İl ve İlçe teşkilat-ları istifa ederek yeni bir oluşum içine girdik. Bu oluşumda üstüme düşen her tür-lü göreve hazır oldu-ğumu bildirdim. İl başkanlığı görevi Sn. Adnan KIR’ a tebliğ edildikten sonra kendisinin öneri ve tavsiyeleri neticesinde Genel başkanım Sn. Meral AKŞENER’ in oluruyla Amasya merkez ilçe başkanlığına atandım.24 ay merkez ilçe başkanlığı görevim boyunca iki il başkanı ile çalıştım.
Bir de yerel seçim yaşadım. Delegelerin teveccühü ile 2020 yılının yedinci ayında 2’ııci Olağan kongrede seçilerek 12 ay daha merkez ilçe başkanlığı boyunca laiki ile görev yaptım. Parti kurulduğundan beri 44 ay görev yapmış oldum.Öncelikle çalışmış olduğum bir birinden kıymetli yönetim kurulu üyelerime teşekkür ederim maddi manevi vermiş oldukları fedakârlıklarından ötürü hepsine minnettarım.
Gelinen süreç sonunda delegelerimizin, üyelerimizin ve hemşerilerimizin teveccühü göstermesi neticesinde Genel ve yerel seçimlerde siyaset yapmak amacıyla parti görevlerimden istifa ediyorum”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı