Son Dakika

İYİKİ VARSIN EREN!

Trabzon’da, 5 yıl önce PKK’lı teröristlerin erzak aldığını ihbar edip, güven-lik güçlerine yer gösterir-ken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül (15), doğum gününde anıldı. Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;
Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıy-la bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül daha sonra PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandar-ma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lı-ların saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok: “15 Temmuz 2018’de Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde gerçekleştirilen operas-yonda saldırının faillerinden “Zeynel” kod adlı Mehmet Yakışır ve “Rodî” kod adlı Levent Dayan öldürüldü artık rahat rahat anabiliriz” dedi.
ÜÇOK: Bu milletin Eren’i de Ferhat’ı da hiç bitmeyecek. Kahraman şehitlerimiz Eren Bülbül ve Ferhat Gedik rahmet minnet ve dualarla yad ediyorum diye sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.