Son Dakika

“KADINLARIMIZ EL ÜSTÜNDE TUTULMAYI HAK EDİYOR”

Ülkem Partisi Karadeniz Bölge Başkan Yardımcısı ve Amasya İl Başkanı Murat KÖSE, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadına yönelik şiddetle Türkiye’de de etkin mücadele verdiğini belirten Ülkem Parti Başkanı Murat Köse,, “Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla 25 Kasım, ’Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ olarak kabul edilmiştir. Bu önemli gün, kadına yönelik şiddet olgusunu dünyanın gündemine taşımakta, sorun ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılması konusunda farkındalık oluşturmaktadır. “dedi
Başkan Köse gazetemize yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;Bugün Dünyanın her yerinde dayanışma ve mücadele ruhuyla, toplumsal cinsiyet adaletsizliğine, aile içi ve toplumsal şiddete, ayrımcılığa karşı çıkmakta; kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için mücadele çağrısı yapılmakta ve çözüm önerileri sunulmaktadır. Çünkü kadınlar, dünyanın her yerinde hukuki, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda saldırıya maruz kalmakta ve sömürüye uğramaktadır. Kadına yönelik şiddeti ancak bu konudaki farkındalığımızla ve tüm toplumda işbirliği ile sonlandırabiliriz.
Unutulmaması gereken bir husus da, hak ve adaletin savunucusu ve temsilcisi olarak asırlar boyu insanlığa ışık saçan köklü bir medeniyetin mensupları olduğumuzdur. Bizim medeniyetimiz, kültürümüz, kadın erkek demeden, yaşlı çocuk demeden canı, hayatı, insanı değerli görür. Bizim geleneklerimiz kadını, hayatın merkezinde görür ve böyle kabul eder.
Bu duygu ve düşüncelerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde Parti Başkanı olarak tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirtir, kadınların toplumda hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya dilerim” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı