Gündem

KADINLARIN KIŞLIK HAZIRLIKLARI ERKEN BAŞLADI

Yaz aylarını yazlıklarda geçiren Amasyalı kadınlar, sofraların vazgeçilmez yemeklerinden olan erişteyi keserek kışa hazırlık yapmaya başladı.
Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte kent merkezinden köylerine giden kadınlar, bu yıl kış hazırlıklarına erken başladı. Köydeki yazlıklarında bir araya gelen kadınlar, özenle kestikleri erişteyi evdeki boş odalara sererek kurutmaya çalışıyor. Kadınlar, kuruttukları erişteyi hem kendi aileleri için hazırlıyor hem de sipariş üzerine satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
Rabia Büyük isimli vatandaş, köydeki hayatın güzel ve yoğun geçtiğini belirtti. Büyük, erişte kesmenin eylül ayının sonuna kadar devam ettiğini söyledi. Köydeki her kadının erişte kestiğini dile getiren Büyük, kadınlarla birlikte çalıştıkları, yedikleri, içtikleri ve gezdikleri için yaz aylarının kendileri için çok keyifli geçtiğini kaydetti.
“Hem ev için hem de müşterilerimiz için hazırlıyoruz”
Kış aylarında il merkezinde kaldıklarını ve yaz aylarını da ailece yazlıkta geçirdiklerini ifade eden Gülümser Madenoğlu ise geldikleri yazlıkta boş durmayarak kışlık hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Havalar soğuduğu zaman tekrar Amasya il merkezine döneceklerine dikkat çeken Madenoğlu, kestikleri erişteyi hem ev için hem de kendi özel müşterileri için hazırladıklarını dile getirdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.