Gündem

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Üniversitemize Konuk Oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ombudsmanlık ile ilgili gençlerle söyleşi gerçek-leştirdi.
Milli Hakimiyet Yerleş-kesi Kongre ve Kültür Merkezinde geçen söyleşiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Halil Apaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar, il protokolü, akademisyen-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşması yapan Rektör V. Prof. Dr. Halil Apaydın; “Kamu denetçiliği kurumu TBMM’ye bağlı bir kurum, kurumlarda anlaşmazlık-larda mahkeme öncesi iş ve işlemleri yürüten bir kurum, daha da önemlisi Osmanlı döneminde aslında aktif olarak işlev gören bir kurum olması sebebiyle bu söyle-şinin tüm katılımcılara yararlı olacağını düşünü-yorum. Katılımlarından dolayı Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç beyefendiye ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı; “Bu konferans salonuna niceleri geldi geçti hepsi baş tacıdır lakin hem milliyetçilik hem devletçilik hem dünyayı tanımak hem bugüne kadar gelmiş geçmiş siyaseti bilmek herkesin kârı değil işte bugün aramızda bu saydığım vasıfları taşıyan bir büyüğümüz var böyle bir devlet büyüğümüzü Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç dinlemekten onur duyacağı-mızı, sevgili gençlerimiz içinde tam bir fırsat oldu-ğunu düşünüyorum. Hepinize sağlık sıhhat ve konferansın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı; “Kamu Başdenetçiliği gerek kurumlar arası uyuşmaz-lıklarda gerek başvurularda itirazlarda şikayetlerde gerekse bir yönetimin etkin verimli bir şekilde çalışması bakımından Türkiye’nin yönetim sistemine önemli katkı sunan kuruluşları-mızın başında geliyor. Özellikle Başdenetçimiz Şeref Malkoç beyefendi Türk yönetim sistemine önemli katkı sağlamış ve önemli çalışmaları vardır.
Bu sebeple başta kendi şahsına ve kamu baş denetçiliği kurumuna teşekkür ediyor, programın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç; Ombudsmanlık ile ilgili açıklayıcı bilgiler, yaşanmış örnekler ve kuru-mun kararlarının etki alanı hakkında detaylı bilgilen-dirme yaptığı konuşmada öğrencilerin sorularını da yanıtladı.
Program Kamu Başde-netçisi Şeref Malkoç’a Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Rektör V. Prof. Dr. Halil Apaydın tarafından sertifika ve hedi-ye takdim edilmesinin ardından Amasya Üniversi-tesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Uygulama Restoranında düzenlenen protokol yemeği ile son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.