Son Dakika

“KAMU DAVASI AÇILMASINI TALEP EDİYORUZ”

“KAMU DAVASI AÇILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Merzifon İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (MİMDER), bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.
Merzifon Adalet Sarayı önünde bir araya gelen Merzifon İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yönetimi ve üyeleri hem dernek olarak hem de bireysel olarak Mütercimler hakkında suç duyurusu gerçekleştirdi.
“KAMU DAVASI AÇILMASINI TALEP EDİYORUZ”
MİMDER Başkanı Ali Talha Demir, “Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama’ fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.
Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi televizyonun YouTube kanalı üzerinden videoya hala ulaşabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır.” dedi.
İmam hatiplerin cazibe merkezi olduğunu söyleyen Demir, “İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensup olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugünde ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.
Bugün, çoğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması günün gerektirdiği beceriler ile donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur.” ifadelerini kullandı.
İmam hatiplileri suç duyurusunda bulmaya davet eden Demir, “İmam hatiplilere yönelik iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler sadece bir camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiraların yanına kar kalmamasını istiyoruz.
Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağını inanıyoruz. Biliyoruz ki adalet yerini bulacak ve bir daha kimse imam ülkemizin güzide okulları olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir.
Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerden bu toprakların mayası harcı İrfan’ı olduğuna inanan işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı