Gündem

KAMU HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Vali Mustafa Masatlı İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Valilik AB Proje Ofisi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, DSİ Şube Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından İl Müdürleri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “2021 yılında olduğu gibi bu yıl da ilimizde haksız fiyat artışlarıyla mücadeleyi sıkı şekilde sürdüreceğiz. Amasya’mızda ticari ahlaka ve yasal mevzuata uygun olmayan, halkımızı mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.Bu konuda başta Kaymakamlıklarımız ve Ticaret İl Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili birim-lerimiz gerekli denetimleri titizlikle yapmaktadır. Ticari faaliyetlerinde usulsüzlük tespit edilen işletmelere ise gerekli cezai müeyyideler istisnasız uygulanacaktır.
2022 yılı İçişleri Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde Afet Tatbikat Yılı olarak ilan edilmiştir. Bu konuda başta AFAD olmak üzere ilgili tüm kurumlarımız gerekli çalış-maları yürütecektir.
Bu ay gençlik ve spor alanında iki büyük yatırımı hizmete almanın mutlulu-ğunu yaşıyoruz. Merkez ilçemizde 1000 kişilik, Gümüşhacıköy İlçesinde ise 300 kişilik KYK Yurdu öğrenci kabulüne başla-mıştır. Bu büyük yatırımlardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, öksüz ve yetimler, ihtiyaç sahipleri, yaşlılarımız ve engellileri-mize yönelik faaliyetler de aynı şekilde ilçe kaymakam-larımız ve ilgili kamu ku-rumlarımız tarafından takip edilmektedir. Evlerinde yemek yapamayacak derecede yaşlı ve hasta olan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek servisine de devam ediyoruz. Ayrıca kendi temizliklerini yapamayacak olan ihtiyaç sahibi büyük-lerimize temizlik ve kişisel bakım konusunda da yardımcı olmaya başlamış bulunuyoruz.
Son günlerde Omicron varyantı kaynaklı hızlı vaka artışları sebebiyle, halkımı-za bir kez daha maske kullanımı ve mesafe kuralını hatırlatmakta yarar görü-yorum.
Ayrıca şunu da memnuniyetle ifade etmek isterim ki, yerli ve milli aşımız TURKOVAC bu hafta itibariyle ilimiz genelinde uygulanmaya başlamıştır. Vatandaşlarımız 1. dozdan itibaren TURKOVAC aşımızı da tercih edebileceklerdir.
Amasya’nın öncü sektörlerinden olan tarım alanında geçtiğimiz yıl çok sayıda projeyi hayata geçir-miştik. Bu yıl da meyvecilik, yem bitkileri, hayvancılık ve endüstriyel üretime yönelik bitkileri desteklemeye yönelik çok sayıda proje üzerinde çalışıyoruz.
Bu alanlarda fide, fidan, tohum, damızlık hayvan, aşı ile tarım ve hayvancılığa yönelik alet ve ekipman desteklerimiz artarak sürecektir. Bu kapsamda İl Özel İdaresi destekli proje-lerin ihale süreçleri devam etmektedir.
Ocak ayının son günlerinde ilimiz genelinde gerçekleşen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulların-da, İl Özel İdaresi, Karayolları, AFAD başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarımız başarılı şekil-de görev yapmışlar ve çok büyük bir aksaklık olmadan bu süreç atlatılmıştır.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, İlimizin sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardım-laşma, genel bütçe yatırım-ları, İl Özel İdaresi yatırım-ları, KÖYDES programı ve Kaymakamlıklarca yürü-tülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı