Son Dakika

Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatı-rımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından İl Müdürleri yer aldı.
Vali Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Tam kapanma sü-recinin ardından İlimizde devam eden kamu hizmetlerini değerlendirmek için toplanmış bu-lunuyoruz. Tam kapanma sürecinde Ülkemizde olduğu gibi Amasya’da da vaka sayılarında ciddi oranlarda düşüşler oldu.
1 Haziran’a kadar sürecek kademeli normalleşme döneminde tedbirlere sıkı şekilde devam ederek, bu düşüş eğilimini sürdürmeliyiz.
Aşılamada iyi bir oran yakalamış bulunuyoruz. Aşılamayı kolaylaştırmak için Sağlık Mü-dürlüğümüz köylerimizde halkımıza hizmet sunmaktadır. Yaz dönemini rahat bir şekilde geçirmek için biraz daha sabırlı olmalı ve tedbirlere uymalıyız.
Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile üreticilerimizin elinde kalan soğan ve patatesin sa-tın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına başlanmıştı. İlimiz genelinde bu kapsamda temin edilen ürünleri halkımıza ulaştırmış bulunuyoruz. Yine pandemi yardımları kapsamında belir-lenen tutarlarda hak sahiplerine ödenmiştir. Bunların dışında birçok hizmet alanında yatı-rımlar ve projeler devam etmektedir.” Diye konuştu.
Vali Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, İlimizin sağlık, eğitim, tarım, sosyal hiz-metler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES prog-ramı ve Kaymakamlıklarımızca yürütülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak, gö-rüş alışverişinde bulunuldu ve yapılması planlanan öncelikli çalışmalar belirlendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı