Gündem

Kamu Hizmetleri Değerlendirme

Amasya Valisi Mustafa Masatlı İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti. Toplantıda ayrıca Vali Yardım-cıları ve İlçe Kaymakamları ile İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür-lüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdür-lüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür-lüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Valilik AB Proje Ofisi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afet ve Acil Du-rum Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından İl Müdürleri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi bu yıl sonu itibariyle eski ehliyetlerin, çipli ehliyetlerle değiştirilme süreci sona erecektir. Bu kapsamda İlçe Nüfus Müdürlüklerimiz vatan-daşlarımızdan gelen talebi karşılamak ve iş akışında herhangi bir sorun yaşanmaması adına hafta içi 17.00 ile 19.00 saatleri arasında fazla mesai yapacaktır.
Pakistan’da yaşanan büyük sel felaketi sonrasında AFAD Başkanlığımız tarafından bir yardım kampanyası başlatılmıştı. Biz de Amasya’mızdan bu kampanyaya destek olabilmek için hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla, yaklaşık 80 ton gıda ve hijyen malzemesini Pakis-tan’a sevk edilmek üzere Ankara’ya göndermiş bulunu-yoruz. Bu vesileyle yardım kampanyasına destek olan hayır-sever halkımıza teşekkür ediyorum.
Bu yıl ilimiz genelinde yük-seköğrenim yurtlarına yerleşme noktasında hiçbir öğrencimiz mağdur edilmemiş ve Üniversitemize kayıt yaptırarak, talepte bulunan öğren-cilerimizin yurtlara yerleşmeleri sağlanmıştır. Ayrıca 12 Haziran Şehir Stadyumumuzdaki çim yenileme çalışmaları da büyük ölçüde tamamlanmış olup, kısa süre içerisinde Amasyaspor’umuz müsabaka-larını burada oynamaya başla-yacaktır.
Kış dönemine yaklaştığımız şu günlerde ihtiyaç sahibi vatan-daşlarımıza kömür yardımı ve doğalgaz desteği noktasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlük-lerimizin çalışmaları da devam etmektedir.Yine ‘Vefa Projesi’ kapsamında İlimiz genelinde kendi bakımını karşılayama-yacak yaşlı ve engellilerimizin yaşadığı 601 haneye hizmet verilmektedir.
Tarım ve hayvancılık alanında ise bu yıl oldukça bereketli bir sezon geçirmiş bulunuyoruz. İlkbahar döneminde gerçekleştirdiğimiz fide, fidan ve teknik ekipman desteklerimiz, sonbahar mevsiminde de başta kiraz olmak üzere kuşburnu fidanı, buzağı kabini ile kanola ve triticale gibi tohumların dağıtımıyla devam edecektir.
İl Özel idaremiz bu yıl belirlenen çalışma takvimi çerçevesinde yol, altyapı, içme ve sulama suyu gibi projelerini de devam ettirmekte olup, şu an itibarıyla 183.5 kilometre yol yapımını tamamlamış bulu-nuyoruz.
Yapılan bu çalışmaların yanı sıra başta Aziz Şehitlerimizin Aileleri olmak üzere, Gazilerimize, koruyucu ailelere, öksüz ve yetimlere, ihtiyaç sahiplerine, engellilere ve ulu çınarlarımız olan yaşlılarımıza şahsım ve kaymakamlarımız tarafından ziyaretler yapılmakta ve Devletimizin daima onların yanında olduğu vurgulanmaktadır. Sosyal anlamda bu çalışmalarımıza da ilimiz genelinde özenle devam edeceğiz.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, İlimizin sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve Kaymakamlıklarımızca yürütülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.