Son Dakika

Karahocagil; Hem Türkiye’de hem de Amasya’da üretim adına, üzerimize düşen görevleri yerine getirmek mecburiyetindeyiz

Karahocagil; Hem Türkiye’de hem de Amasya’da üretim adına, üzerimize düşen görevleri yerine getirmek mecburiyetindeyiz

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, AK Parti Amasya İl Başkanlığı 7. olağan kongresinde bir konuşma yaptı.
Karagocagil kongrede yapmış olduğu konuşmasında;”Sayın Bakanım,Sayın Genel Başkan Yardımcım,Sayın Milletvekillerim,Sayın İl Başkanım,İlçe Başkanlarım, Sayın MHP İl Başkanı Sayın İl Belediye Başkanım, İlçe Belediye Başkanlarım,Saygıdeğer Kadın Kolları İl ve İlçe Başkanlarım ve Değerli Yönetim Kurulu Üyesi hanım kardeşlerim,Sevgili Gençlik Kolları İl ve İlçe Başkanlarım ve Değerli Yönetim
Kurulu Üyeleri genç kardeşlerim, Muhterem İl Genel Meclisi Başkanım ve İl Genel Meclis Üyelerimiz,Değerli Belediye Meclis Üyelerimiz, Kongremize teşrif eden muhtar-larım Amasya’daki tüminsanlarımızı kucaklamış, Herkesle ve her kesimle bütünleşmiş,Misyonu ve vizyonu ile halkın umut deryasına yelken açmış bir parti olarak,Amasya’ya hizmeti şiar edin-miş kadrolarımız ile Bu kadrolara teslim edilmiş olan bu gemiyi bu deryada birlik beraberlik içerisinde,En sağlam, en güvenilir, en emin limana doğru yol aldıran, AK Parti’mizin teşkilat mensupları, köy ve mahalle temsilcilerimiz, partimize gönül vermiş,ak sözlü , ak yüzlü, ak görüşlü Amasyalı hemşehrilerim,Sizleri sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyorum.
Ve AK Partimizi henüz kuruluşunun 1. Yılında, ‘tek başına, iş başına’ diyerek iktidara taşıyan, imkansızlıklar içerisinde bu davaya omuz veren ve Genel Baş-kanımız,Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ‘’Büyük Türkiye Davası’’na inanmış ,ter dökmüş kurucularımızı da sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Ayrıca rahmeti rahmana kavuşmuş kurucular kurulu üyesi kardeşlerimize ve AK Parti’de görev almış bugün aramızda bulunamayan merhum ve merhumelere rahmet diliyorum, ruhları şad, mekanları cennet olsun inşallah.
Değerli Arkadaşlar,AK Partimiz geçmişinden uta-nanların değil, geçmişiyle hesaplaşıp ders çıkaranların ama geçmişine sahip çıkan kökü mazide atilerin,yükünü yüreğinde taşıyan dertlilerin partisidir. AK Parti, irfanımızı yeniden fethetmek isteyenlerin, ecdadın tefekkür hazinelerini bugünkü nesillerin tecessüsüne sun-mak isteyenler, ‘bugünü, düne’ bağlamak isteyenlerin partisidir. AK Parti, güzel konuşanların, ince düşünenlerin, halden anlayanların, sevenlerin, sevilenlerin, ağlayanı güldüren, düşeni kaldıranların partisidir.
AK Parti ilim bilenlerin, irfan bilenlerin, kural bilenlerin, kaide bilenlerin, usul bilenlerin, adap bilenlerin, hal bilenlerin, ahval bilenlerin partisidir. Çok konuşmayan, boş konuşmayan, kem konuşmayan,konuştuğunu yapan ve yaptığını konuşanların partisidir.
AK Parti, halkına söylediklerini, halkının ona söylediklerini, halkı ile söyleştiklerini, halkı ile sözleştiklerini unutmayanların partisidir. AK Parti, zorlaştıran değil, kolaylaştıran, iten değil kucaklayan, bölen değil birleştiren, haklı güçsüzleri, haksız güçlülere karşı koruyan yiğitlerin partisidir.AK Parti, sırtını Allah’a dayayan, yönünü Kabe’ye dönen, dirilişi Kur’an’da arayan fedakar gençlerin,evinden ocağından ayırdığı vakti davasına harcayan cefakar kadınların partisidir.Burda müsaadenizle Nurullah Genç’in bir şiirini sizlerle paylaşmak isterim;‘Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır,Külümüzden yükselen, duman bizden yanadır,Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır,Dünya düşman olsa da, iman bizden yana-dır. Kapıları açacak coşkun bin niyaz kaldı,Ufka bir bak yiğidim, inkılaba az kaldı.’Evet sevgili gençler, hanım kardeşlerim, İnkılaba az kaldı,Eğer inkılap dünyaya hakkı-adaleti götürmek, zulmü-mezalimi ortadan kaldırmaksa inkılaba az kaldı. Eğer inkılap emperyalist güçlerin dün-yada sömürü adına uyguladıkları kan ve gözyaşına engel olmaksa inkılaba az kaldı.Dünyaya, dünyanın beşten büyük olduğunu haykırmak ve kabul ettirmekse, inkılaba az kaldı.Eğer inkılap, sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesi, mazlumların, gariplerin sesi olmaksa inkılaba az kaldı. Eğer inkılap değişimse, Türkiye’nin 18 yıldaki değişimi gözler önünde.Eğer inkılap dönüşümse, ülkemiz kurum ve kuruluşlarının dönüşümü gözler önünde,Eğer inkılap, dünyaya hükmetmek, dünyaya yön vermek yani tarihi tekerrür ettirmekse inkılaba az kaldı.İnkılabı gerçekleştirmek için derdi vatan, derdi millet, derdi bayrak olan,Ömrünü bu millete, dini Mübin İslam’a adayan , bu davaya başını koymuş olan, ülkesine aşık, milletine sevdalı değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile omuz omuza yürümeliyiz.
Köprüleriyle, yollarıyla, tünelleri, alt-üst geçitleriyle artık dünya devlerini kıskandıracak ulaşım ağları hizmete alınıyor.Pandemi döneminde, sağlıkta, milli eğitimde, sosyal kurumlardaki uygulamalarıyla dünyaya örnek oluyoruz. Deniz yollarında, hava yollarında, demir yollarında Allah’a şükürler olsun istediğimiz yerdeyiz.Şimdi amacımız üretimde dünya devlerinin arasına girmek. Bugün yerli helikopteri,ihayı,sihayı,tankı,silahı konuşabiliyorsak unutmayalım ki bu bir vizyonun ürünüdür. Bir genç. Adı Selçuk Bayraktar. Allah ondan ebeden razı olsun. Dedi ki ‘’ Biz de üretebiliriz!’’ . Evet kardeşlerim. Bizde üretebiliriz.
Tabii ki bizde üretebiliriz. Hem de en iyisini,en kalitelisini. Ürettik de! İşte hepimiz şahidiz.
Kalleş pkk’ya,ypg’ye,pyd’ye düzenlendiğimiz başarılı operasyonlara hepmiz şahidiz.
En gelişmiş Rus hava savunma sistemlerine,silahlarına nokta atışı düzenlediğimiz operasyonlar ile diktatör Esed’in katil ordusunu dümdüz ettik. Azeri kardeşlerimize bakın. Ermeni ordusuna kök söktüren aslan gardaşlarımızın elinde yine bizim teknolojimiz vardı.Şunu unutmayalım ki, ya üretip özgür olacağız ya da tüketip mahkum olacağız. Kalkınmak için, büyük ve özgür Türkiye için üretmek şart,Hem Türkiye’de hem de Amasya’da üretim adına, üzerimize düşen görevleri yerine getirmek mecburiyetindeyiz.
Dış güçler, şer güçler ve içerdeki uzantıları, vatan hainleri boş durmuyorlar, görevlerini yerine getirmede zerre geri kalmıyorlar.Unutmayalım, 28 Şubatları, 27 Nisanları, 12 Eylülleri,15 Temmuzları, faizlerin %4’lere düştüğü bir zamanda gezi olaylarını çıkararak, faizlerin %24’lere çıkarıldığını unutmayalım.Ve bugüne bakalım.
Ana muhalefetin‘’güya’’ Lideri aciz şahsın, kasetçi genel başkanın Sn. Cumhur-başkanımıza ‘’sözde cumhurbaşkanı’’ demesi, bu aziz milletin oylarıyla,27 milyon insanın oyuyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur-başkanlığının meşruiyetini tartışmaya açması sadece bize,AK Parti seç-menine,Cumhur İttifakı seçmenine edilmiş bir hakaret değil bütün bir Türkiye’ye edilmiş hakarettir. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin meşruiyetini sorgulayamayacağınız belki de TEK Cumhurbaşkanı’dır! Neden mi? Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ı bu aziz millet seçti. Tarihin tozlu sayfaları Cumhurbaşkanımıza sandık haricinde antidemokratik yöntemlerle meydan okuyanların kalıntılarıyla doludur.
Ve son zamanlarda yine dillendirilmeye başlanan darbe söylentilerine cevabımız ve ba-kışımız nettir. Sandıkdan başka bir yöntemle bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ve Hükümetine racon kesmeye kalkanın,yön vermeye kalkanın,tehtid edenin,darbenin hayalini dahi kuranın kafasını ezeriz! 15 Temmuz’da nasıl ezdiysek öyle ezeriz! Bu kadar net!Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi;‘Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın,Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın.’
Değerli Arkadaşlar,18 yılda bu ülkede yapılan yatırımları, gerçekleştirilen projeleri saymayacağım, saymam saatleri alır zaten, ama sadece son bir yılda;Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması, Mavi Vatanımızda yürütülen sondaj çalışmaları,Kapalı Maraş’ın tekrar Kıbrıs halkına sunulması ve Karabağ’ın Ermenilerden geri alınması bu milletin kabul olmuş duası, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile ‘’Ölümüne’’ yürümek için yeter icraat-lardır. Şahsen 40 senesini siyasetin içerisinde geçirmiş bir kardeşiniz olarak , bu saydığım icraatlar için bizler namazlar kılar,dualar eder,bugünlerin hayallerini kurardık.
Allah’a hamdolsun,sonsuz kere hamdolsun,Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle olmaz denilenler oluyor,yapılmaz denilenler yapılıyor ve hayallerimiz bir bir gerçeğe dönüyor.
O halde halde gelin hep beraber söz verelim, ant içelim,AK Parti için, 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçmek için, Amasya için durmadan duraksamadan birlikte ve beraber yolumuzu daha da genişleterek,bütün gönüllere değerek,bütün kapıları ça-larak,gezilmedik köy,kasaba,sokak bırakmadan yürümeye söz verelim.Bu kongre bu sözü-müzün şahidi olsun.
Bu kongre birliğimizin,beraberliğimizin,sevdamızın,aşkımızın nişanesi olsun.Bu kongre Ayasofya’daki zincirleri kıranların Mescid-i Aksa için duası olsun.Bu kongre Milli Müca-dele’nin mihenk taşı Amasya’mızdan 100 sene önce verdiğimiz selam gibi Anadolu’ya sela-mımız olsun. Kongremiz AK Partimiz, ülkemiz, Amasya’mız için hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Allah yardımcımız, adalet nizamımız, millet daimi dayanağımız olsun’dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı