Son Dakika

KARAHOCAGİL, “İstiklal Marşı Türk milletinin ortak sesidir”

KARAHOCAGİL, “İstiklal Marşı Türk milletinin ortak sesidir”

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, İstiklal Marşı’nın milli marş ola-rak kabul edilmesinin 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü müna-sebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye Büyük Millet Meclisinde bundan yüz yıl önce bugün, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı, tarih boyunca sayısız destanlar yazmış kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlığı ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlık ve kahramanlığın adı, Türk milletinin ortak sesidir dedi.
Milletvekili Karahocagil, “İstiklal Marş’ımızın büyük şairi Mehmet Akif, İstiklal Savaşı’nda Türk milletinin ne için savaştığını, hangi duygularla vatanını koruduğunu bu şiirinde çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.
Bu nedenle, İstiklal Marş’ımız, tarihimizi, millî karakterimizi, Millî Mücadele’nin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olarak kabul edilmektedir. Bu duygularla, İstiklal Marş’ımızın TBMM’de Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde başta vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, aziz milletimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı