Son Dakika

KARAHOCAGİL;İstanbul’a Hizmet Davamızdan Vazgeçmeyeceği

Ak Parti Amasya Milletvekili M.Levent KARAHOCAGİL,Kanal İstanbul projesini ile ilgili açıklamada bulundu.
Karahocagil yaptığı açıklamasında; Kılıç-daroğlu, “İktidara gel-diğimizde Kanal İstanbul projesini durduracağız. Şirketlerin paralarını asla ödemeyeceğiz.
Türkiye’de yatırım yapmalarının önünü keseceğiz. Kredileri iptal edeceğiz, Para veren ülke ile de aramıza mesafe koyacağız” dedi. Evet, “ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” bu ülke fay-dasına, bu millet lehine bugüne kadar ne yaptınız, hangi taşı üst üste koydunuz ki, bu projelerin gerçekleşmesini istersiniz.
Bu ülkede rahmetli Menderes’ten beri yapılan büyük yatırımların hepsine karşı çıktınız. Başka hangi projeleri durduracaksınız, hangilerine son vereceksiniz, bu listeleri size kim veriyor, hangi mahfillerden emir alıyorsunuz.
CHP’li seçmen sizden proje, yatırım beklerken siz yaka-cağız, yıkacağız, sileceğiz, süpüreceğiz, keseceğiz, durdu-racağız gibi, sanki bu ülkeye düşman birinin diliyle konu-şuyorsunuz.
Ak Parti’nin Cumhurbaşkanlığımız Liderliğinde yaptığı işleri durdurmak için ülkeyi teröre boğduğunuz yetmedi mi?
Gezi olayları sırasında da bir liste vardı. Dönemin Başbakan Vekil’ine sunulan listede; “Üçüncü Köprü, Üçüncü Havaalanı ve Kanal İstanbul’un durdurulması” isteniyordu.
Hamdolsun 3. Köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapıl-dı. Şükürler olsun 3. İstanbul Havaalanı yapıldı. Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’un temeli atıldı, 2025’de TÜRK MİLLETİNİN hizmetine açılacak hem Kılıçdaroğlu’nun hem de dış şer güçlerin inadına para basacak.
Türkiye’nin geleceği, 3. Havalimanına, kanal İstan-bul’a, 3 katlı İstanbul tüneline karşı olanlar ya vatan haini-dir ya da tımarhaneliktir.
Kılıçdaroğlu 102 yıllık Cumhuriyet tarihinin, 32 yılını iktidarda geçiriyor, fakat dişe dokunacak tek bir yatırımı, tek bir eseri yok.
Ama karşı çıktığı, istemediği, engel olduğu projeler, yatı-rımlar haddinden fazla!
Yapılanlara karşı çıkanlar, yapılanları durdurmak için ellerinden geleni yapanlar aslında Taksim Dayanışma Platformu adı altında örgütlenen yapı değildir. İstanbul Havaalanı’nın Avrupa ve dünya hava trafiğini nasıl sarsa-cağını bilen, Türkiye’ye kazandırıp kendilerine neler kay-bettireceklerini bilen ülkelerdir.
Kanal İstanbul Projesine; Bağımsızlığımızın, egemen-liğimizin projesi olarak bakıyoruz.
İstanbul sokaklarında isyan yöneten Alman ve ABD istih-barat örgütleriydi. Amaçları, “Türkiye’yi içeriden bunaltıp bunları yapamaz hale getirelim” ajandasıydı.
Dünyadaki 10 en büyük projenin 6’sı ülkemizde gerçek-leştirilmiştir. 3. Havalimanı tüm Avrupa’yı korkutmuş, (çünkü gelirleri elden gidiyor), Kanal İstanbul tüm dünyayı dikkat çekmiş Türkün gücü karşısında dünya esas duruşunu göstermiştir.
CHP Genel Başkanı “İstanbul Havaalanı’nı önleyemedik, Üçüncü Köprü’yü önleyemedik bari Kanal İstanbul’u önleyelim” demek istiyor. Sözde yapılanları yıkma konusunda ellerinden gelenleri yapıyorlar.
Türkiye tarihinde olmayan bir şey gerçekleşiyor. “Yollar, tüneller, köprüler her şey Türk insanına yakışacak şekilde gelişiyor. Zaten 3 Kasım 2002’de Ak parti seçim beyan-namesinde AB olmazsa olmazımız değildir, fakat Türk hal-kının refah seviyesi, yaşam standardının AB ülkeleri insan-larının seviyesin çıkarmak olmazsa olmazımız diyordu.
Bir ana muhalefet partisi ve onun lideri, Türk halkının faydasına ne yapılacak onu konuşması lazım. “Biz daha iyisini yaparız” demesi lazım. Kendi projelerini anlatması, bu projelerinin Türkiye için önemini belirtmesi lazım.
“SİZ EN İYİSİNİ YAPIN, BİZ DESTEKLEYELİM” demesi gere-kirken ülkemiz için elzem projelerin hepsine karşı çıkıyor.
Milletime şikayetimdir, bilesiniz ki muhalefet partileri ‘muhalefet yapma’ adına sadece yalan ve iftira üretiyorlar, söylediklerine milletimiz de zaten inanmadığı için 18 yılda 15 seçimde dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh göstermişlerdir.
Türk halkının yararına yapılanlar üzerine Muhalefet partisi lideri, yapılanları yıkma, planlananları bozma, Türkiye’yi güçlendiren her şeyi sabote etme, ülkeyi zayıflatma projeleri üzerine konuşamaz.
Dikkatle izliyoruz, “Türkiye’yi daha iyi projeler yapma üzerine, refah ve gücü daha da artırma” üzerine tek cümlesi yok. Sadece Kılıçdaroğlu mu? İyi Parti lideri Meral Akşener de HDP de Saadet de Ak Parti’den ayrılanlar da aynı cümle-leri kuruyor.
Muhalefet ne yazık ki, görevini gerçeklerden, hakikatlerden uzak, yalan dolu iftiralarla yapmaya devam ediyor.
Bari biriniz yapıcı, inşa edici, güçlendirici, sevindirici konular üzerine bir cümle kurun. Hiçbirinde bunu göre-miyoruz. Bizler şu yalan, bu yalan demekten bıktık. Bunun için gerçekleştirdiğimiz projeleri halkımız ile paylaşacağız. Ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz.
Kanal İstanbul’u durduracağız diyen adam, aslında “21. yüzyılda Türkiye’yi durduracağız” diyor. Coğrafyaya sığmaz hale gelen bu ülkeyi yeniden Anadolu içlerine sıkıştırmayı, orada iç çatışma ve gerilimlerle bunaltmayın düşünüyor.
İstanbul’u seviyorsanız önce onun hakkını vereceksiniz. Bu şehri seviyorsanız önce bedelini kendisine hizmet ederek ödeyeceksiniz. Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın,Ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hiz-met davamızdan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.
Peki bunu kim ister? Türkiye’de, hangi siyasi çevreden olursa olsun, ülkesini seven tek bir vatandaşımız bunu ister mi? Tek bir vatandaşımız ülkemizin yara almasını, tökez-lemesini, saldırılara açık hale gelmesini ister mi?
Bunu içeriden kimse istemez ama dışarıdan onlarca ülke ister. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden kimlerin istediğini görü-yoruz. ABD ister, AB ülkeleri ister, bazı bölge ülkeleri ister, Rusya ister. Türkiye’nin ölçek büyütmesinden rahatsız olan, Türkiye’nin dünyanın devlerine rakip olmasından endişe eden bütün ülkeler ister.
· Gezi olayları sırasında listeler verdiler.
· 17-25 Aralık’ta listeler verdiler.
Hatta ABD ve İsrail istihbaratının verdiği listelerle bu ülkenin insanlarını hedef aldılar, soruşturmalar açtılar, yok etmeye çalıştılar.
Şimdi öyle görünüyor ki, Kılıçdaroğlu’na da bir liste ver-mişler. Kim verdi, nasıl bir yöntem izleyecekler ibretle takip edeceğiz. Türkiye’nin önceliklerini nasıl hedef alacaklarını göreceğiz.
·SİHA üretiminin durdurulması istendi mi?
·Donanma yatırımlarının, TCG Anadolu üretiminin engellenmesi istendi mi?
·Akdeniz’de kurduğumuz savunma kalkanlarının indiril-mesi istendi mi?
·Libya’dan, Irak’tan, Suriye’den asker çekme istendi mi?
·Füze sistemleri üretiminin durdurulması istendi mi?
·Yurtdışında kurduğumuz askeri üslerin kapatılması is-tendi mi?
·Rusya ile savaş pozisyonuna geçilmesi istendi mi?
·PKK’ya yönelik terör operasyonlarının durdurulması istendi mi?
Karşılığı ne olacak ne yapacaksınız ki istenileni yapma peşindesiniz?
Nasıl bir Türkiye şekillendirecekler? Bu amaçla içeride nasıl bir gerilim senaryosu izleyecekler, size bunların karşı-lığında neler vaad edildi?
Türkiye’nin geleceği, termik santrallere, 3. Havalimanına, kanal İstanbul’a, 3 katlı İstanbul tüneline karşı olanlar ya vatan hainidir ya da tımarhaneliktir.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı